Autor Zpráva
grimword_n
Profil *
Jestliže použiji na stránce bezpečné barvy - myslím tím ty násobky trojky, tak se budou tyto barvy zobrazovat na všem monitorech stejně? Momentálně tyto barvy nepoužívám a na notebooku a na normálním LCD se mi zobrazuje web pokaždé jinak (jiné barevné podání).
joe
Profil
grimword_n
Podle mě ne, njá bych řekl že to na LCD bude vypadat vždycky o trochu jinak - taky záleží z jakého úhlu na ten displej koukáš.
Bubák
Profil
Teď to zamotám z druhé strany.
Používáš pro monitory ICC profily?
Máš monitory zkalibrované?
Vygeneroval jsi ICC profil monitoru? Kruh se uzavírá ;-)
Předpokládám, že tyhle otázky slyšíš poprvé a ani nevíš, na co se ptám. I kdybys používal ICC profily, zkalibroval monitory, tak na těch levných nikdy nebude ani statický obraz (pro zjednodušení barvy) stejný, jako na těch o poznání dražších.

Udělej aspoň tohle amatérské nastavení: http://links.twibright.com/kalibrace.html
Postup je pro linuxový prohlížeč Links2, ve Windows lze obdobná nastavení najít v ovladači grafické karty.
grimword_n
Profil *
nutit návštěvníka si při návštěvě kalibrovat monitor mi nepřijde jako nej řešení :)
ninja
Profil
grimword_n: barvy nikdy nebudou vypadat na vsech monitorech stejne. Pokud pouzijete jen urcite, navzajem kontrastni barvy, budete mit velkou pravdepodobnost, ze to vetsina lidi uvidi dobre. Nikoliv stejne. ANi lide nevnimaji stejne barvy.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0