Autor Zpráva
Swenny
Profil
Zdravím,
mám dotaz ohledně zarovnání webu a to konkrétně zarovnání obrázku na spodní část webu. Ať to zkouším jakkoliv, nemůžu zarovnat obrázek do spodní části webu.

Chci to nějak podobně jako je to zde: http://www.semillero.net/semillero.htm

Za jakékoliv rady děkuju
habendorf
Profil
Kdyby ses jen letmo kouknul do zdrojáku, viděl bys, že je to udělané tabulkou s příslušným valign.
Bubák
Profil
Ale vhodnější, než tabulka, by bylo použít CSS vlastnost background-position, nebo rovnou background.
Swenny
Profil
Dobré děkuju moc, udělal jsem to přes CSS a vše v pořádku, pro zajímavost dávám kód.

<style>

body {

background-image: url('index.png'); background-repeat: no-repeat; background-position: center bottom
}

</style>

Mám ale problém, web jsem si rozřezal jelikož tam mám nějaké části webu kde bude odkaz apod. Jak to mám udělat když mám,dejme tomu, 10 obrázků a v CSS se volá obrázek pouze jeden.

Díky
habendorf
Profil
Tak ještě jednou:

Kdyby ses jen letmo kouknul do zdrojáku, viděl bys, že je to udělané tabulkou s příslušným valign.
Swenny
Profil
To jsem už zkoušel a to konkrétně přes tento příkaz;

<table width="100%" height="100%" border="0" cellpadding="0" cellspacing="0">
<td align="center" valign="bottom">

bohužel bez úspěchu...obrazky jsou "rozházené" po celém webu...

Zkoušel jsem to i různě promíchat a přepsat velikosti ale nic nepomohlo...tak asi dělám něco blbě, bohužel nevím co.
habendorf
Profil
Záleží na doctype. Asi budeš muset dát html, body {height:100%;}.
Swenny
Profil
Tak a teď mám velký problém :)

Když použuju kód;
<style>
body {
background-image: url('index.png'); background-repeat: no-repeat; background-position: center bottom
}
</style>

Ve firefoxu se mi obrázek zobrazí nahoře a ještě tam ani není cely, ale kdyz to otevřu v IE zobrazí se tak jak ma ve spodní části webu.

Kde je prosím problém?
habendorf
Profil
Kde je prosím problém?

Ve výšce body.
Swenny
Profil
Děkuji za radu, ale v tomto případě opravdu nevím jak mám kód poupravit. Mohl by jsem poprosit o náznak?

děkuju

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0