Autor Zpráva
Slimák
Profil *
Zdravím, snažil jsem se hledat, jelikož mi můj dotaz připadá zcela triviální, ale neuspěl jsem, pokud se to řeší přímo zde na fóru, omlouvám se.

Snažím se o menu, které mám tvořené obrázky. V podstatě klasické hover menu. Nicméně, potřebuji, aby se mi obrázek při najetí myši samozřejmě změnil v jiný ale potom, aby při kliknutí na obrázek, onen obrázek zůstal zobrazený pořád. Takže najedu myší, prohodí se obrázek, kliknu a obrázek zůstane už prohozený stále. V menu bude více obrázků a bude tak jasné, na které stránce jste i bez nadpisů. Nevím si s tím moc rady, počítal jsem s tím, že a:visited by to mohlo udělat, ale efekt je pouze takový, že se pak obrázky mění u všech navštívených stránkách - logicky. Mohl by mi někdo poradit jak to vyřešit a zda-li to vůbec udělám jednoduše v css? Děkuji
Plaváček
Profil
Slimák

Pomohl by ti tento návod? http://weblog.plavacek.net/2005-03.html#1110452481
bohyn
Profil
Slimák
Tak jak chces to nefunguje. Podobne se probiralo v tematu a:active ?
habendorf
Profil
Plaváček

To mu nepomůže.

Slimák

Asi osmistá varianta na otázku "jak zachovat položku menu zvýrazněnou na aktuální stránce". Hledej, řeší se to tady obden.
Trejpa
Profil
Slimák
zda-li to vůbec udělám jednoduše v css?
Ne. Aby byl obrázek v menu „aktivní“ jen na konkrétní stránce, musíš zasáhnout do HTML a přidat požadovanému prvku CLASS nebo ID. Obvykle se to zautomatizuje pomocí PHP. Výsledné menu by mělo třeba tuto podobu (a pozice ID se mění podle stránky):
<menu>
<li id=aktivni><a href="/">úvod</a>
<li><a href=nabidka.html>nabídka</a>
<li><a href=kontakty.html>kontakty</a>
</menu>


snažil jsem se hledat
Nedávno tady.
Slimák
Profil *
Ano, to je přesně to co potřebuji.

Jen jsem si špatně vyložil význam slov visited a active, výborně, ještě jednou děkuji
Slimák
Profil *
Trejpa: i tobě děkuji, toto řešení mě nenapadlo, v podstatě ani nijak netrvám jen na css, napadlo mě, že si udělám klasický dlouhý obrázek, který pak budu při najíždění myši posouvat, to znamená klasicky. A pak jen v css přidám řádek s příkazem pro tu svoji funkci.

Řešení jsem plánoval takto:


#menu a {
background: url("button.gif") 0 0 no-repeat;
display: block;
width: 100px;
}

#menu a:hover, a:active {
background-position: -100px;
}



Jen jsem si nevěděl rady s tou poslední částí. Tedy který atribut pro "a" použít, tam jsem právě místo "active" použil "visited"...
Trejpa
Profil
Slimák
en jsem si nevěděl rady s tou poslední částí.
Ne pseudoelement :active, ale ID #aktivni, který budeš u položek měnit.
#menu a:hover, #menu #aktivni {...}
pro odkaz v menu
<menu>
<li><a href="/">úvod</a>
<li><a href=nabidka.html id=aktivni>nabídka</a>
<li><a href=kontakty.html>kontakty</a>
</menu>
panther
Profil
Slimák
Jen jsem si nevěděl rady s tou poslední částí. Tedy který atribut pro "a" použít, tam jsem právě místo "active" použil "visited"...
ani jedno.

„a:active“ definuje styly pro odkazy, nad kterými držíš stisknuté tlačítko myši (častokrát kraťoučký okamžik kliknutí, pokud nepodržíš tlačítko myši stisknuté).

„a:visited“ definuje styly pro odkazy, které jsi již navštívil (bez ohlednu na to, jestli na dané stránce jsi nebo ne).

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0