Autor Zpráva
Bohuš
Profil *
Zdravicko, pratele tak jsem se rozhodl se si zahashuji heslo pri registraci timto dotazem vkladam data do tab. users:

$dotaz = "insert into uzivatele(login,jmeno,prijmeni,email,mesto,
ulice,psc,telefon,heslo,datreg,naz_firm,ico,dic,mobil)VALUES('$l','$jm','$prjm','$e','$m','$u','$p','$t',sha1('$h'),NOW(),'$_GET[firm]','$_GET[ico]','$_GET[dic]','$_GET[mobil]')";

to vsechno funguje heslo se zahashuje a ulozi problem je kdyz se chci prihlasit,prilozim jen dulezitou cast kodu:

if ($l && $h){


$hes = sha1($h);

$dotaz = "SELECT id FROM uzivatele WHERE login='$l' AND heslo='$hes'";
$coz = mysql_query ($dotaz);

jeste jsem zkousel:

$dotaz = "SELECT id FROM uzivatele WHERE login='$l' AND heslo=sha1('$h')";


proste se to neprihlasi, jinak skripty normal jedou protoze kdyz odstranim f sha1 tak se heslo ulozi nehashovane a prihlasovani pak fungujue, hledam zkousim mozne i nemozne ale porad nic vi nekdo kde delam chybu?
Sqlitator
Profil *
Já to češil s $:

třeba $pass = sha1(heslo) a potom tam vlož $pass
Sqlitator
Profil *
nebo zkus: heslo = '".sha1('$h')."'
SwimX
Profil
Bohuš
jak říká: Sqlitator
$dotaz = "insert into uzivatele(login,jmeno,prijmeni,email,mesto, 
ulice,psc,telefon,heslo,datreg,naz_firm,ico,dic,mobil)VALUES('$l','$jm','$prjm','$e','$m','$u','$p','$t',sha1('$h'),NOW(),'$_GET[firm]','$_GET[ico]','$_GET[dic]','$_GET[mobil]')";

označené nahraď -
'".(sha1($h))."'
Bohuš
Profil *
Bohuš
jak říká: Sqlitator
1
2
$dotaz = "insert into uzivatele(login,jmeno,prijmeni,email,mesto,
ulice,psc,telefon,heslo,datreg,naz_firm,ico,dic,mobil)VALUES('$l','$jm','$prjm','$e','$m','$u','$p','$t',sha1('$h'),NOW(),'$_GET[firm]','$_GET[ico]','$_GET[dic]','$_GET[mobil]')";
označené nahraď - '".(sha1($h))."'


Tak takhle to presne mam, ale uz jsem na to prisel mel jsem ja vul v tabulce pro sloupec zadanou hodnotu 20, takze se tam mohlo ulozit max. 2é znaku jsem to holt trubka trubkovita :-) diky kluci za spolupraci
Sqlitator
Profil *
Stane se:)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0