Autor Zpráva
douda
Ahojte, potřeboval bych popostrčit s tímhle:

Na stránce http://www.nejvicnejlepsidorty.cz/foto/foto_001.html jsou pod místem na obrázek texty "<- předchozí" , "další ->" , a "zpět do fotogalerie".

Chtěl bych aby texty "předchozí" a "další" byly na jednom rádku, "předchozí" zarovnáno vlevo, "další" zarovnáno vpravo. "Zpět do fotogalerie" by mělo být vycentrované na dalším řádku.

Zkoušel jsem toho dosáhnout pozicováním, ale dělalo to všechno možné, jenom ne to co jsem chtěl.

Díky moc předem
habendorf
float:left; float:right; clear:both a pro další řádek text-align:center;
douda
"Předchozí" a "další" jsem vyřešil takhle:
<span style="float: left"><a href="foto_000.html"float: left><b><- predchozi </b></a></span><span style="float: right"><a href="foto_002.html"><b> dalsi -></b></a></span>

a je to přesně jak jsem myslel, děkuju.
Teď jenom ještě nevím kam s parametry clear:both a text-align:center. Mám to takhle, ale je to pravděpodobně špatně...
<span style="clear: both;text-align: center"><a href="../fotogalerie.html"text-align: center><b>zpet do fotogalerie</b></a></p></span>
douda
Teď jsem si všiml, že se mi tam zatoulalo </p>, takže opravené to teď mám takhle:
<span style="clear: both; text-align: center"><a href="../fotogalerie.html"text-align: center><b>zpet do fotogalerie</b></a></span>

ale stejně tam pořád někde je chyba...
habendorf
douda

schematicky:
p
span float:left /span
span float:right /span
br class cleaner
/p
p text-align:center
zpet do fotogalerie
/p

.cleaner {
font-size: 0;
line-height: 0;
height: 0;
clear: both;
}
douda
Omlouvám se, ale pořád se z toho nemůžu vymotat.
Ve style.css je teď kromě jiného toto:
.cleaner {font-size: 0;line-height: 0; height :0; clear: both}

V html kódu stránky je toto:
<p><span style="float: left"><a href="foto_000.html"float: left><b><- predchozi </b></a></span><span style="float: right"><a href="foto_002.html"><b>dalsi -></b></a></span>
<br>class="cleaner"</p>
<p><span style="text-align: center"><a href="../fotogalerie.html"text-align: center><b>zpet do fotogalerie</b></a></span></p>

Předpokládám, že chyba je pravděpodobně v zápisu class"cleaner" v html. Ani tady se mi na to nepodařilo přijít.
Jak to má být správně?
panther
douda
<br>class="cleaner"
špatně,
<br class="cleaner">
habendorf
douda

Takhle se ti class="cleaner" vypisovalo do stránky, že? ;o)

Takže viz panther.
douda
habendorf
jo jo, vypisovalo :-)

panther i habendorf
Děkuju za všechny rady, ale přiznám se, že už tomu přestávám úplně rozumět (ne teda, že bych tomu předtím rozuměl...). Html jsem upravil přesně podle vzoru, napadá mě tedy, že chyba může být už jen ve style.css. Je to upravená šablona, kromě přidání .cleaner jsem nic neměnil.
/* Page and tag styles */

body			{margin:0; padding:0; color:#303030; background:#fafafa url(img/bodybg.gif) top left repeat-y; font:76% Verdana,Tahoma,sans-serif;}
ul			{list-style:circle; margin:15px 0 20px 0; font-size:0.9em;}
li			{margin:0 0 8px 25px;}
a			{color:#d85d5d; font-weight:bold; text-decoration:none;}
a:hover			{color:#505050; text-decoration:underline;}
img			{float:left; margin:0 15px 15px 0; padding:1px; background:#ffffff; border:1px solid #d0d0d0;}
a img			{border-color:#d85d5d;}
a img:hover		{background:#d85d5d; border-color:#d85d5d;}
.cleaner		{font-size: 0;line-height: 0; height :0; clear: both}

/* Sidebar area styles */

#sidebar		{position:absolute; top:0; left:0; width:220px; height:100%; overflow:auto; background:#e0e0e0 url(img/sidebarbg.gif) top right repeat-y; text-align:right;}
body > #sidebar		{position:fixed;}
#sidebar h1		{margin:20px 18px 0 5px; color:#d85d5d; font-size:1.6em; letter-spacing:-2px; text-align:right;}
#sidebar h2, #sidebar h3	{margin:0 20px 18px 5px; color:#808080; font-size:1.1em; font-weight:bold; letter-spacing:-1px; text-align:right;}
#sidebar h3		{margin:20px 18px 4px 5px; color:#606060;}
#sidebar  p		{margin:0 20px 18px 5px; color:#606060; font-size:0.8em;}
#sidebar a		{color:#808080}

/* Navigation menu styles */

#menu a			{display:block; width:202px; padding:5px 18px 5px 0; color:#606060; background:#e0e0e0 url(img/sidebarbg.gif) top right repeat-y; font-size:1.8em; font-weight:normal; text-decoration:none; letter-spacing:-2px;}
#menu a:hover		{color:#303030; background:#f0f0f0 url(img/sidebarbg.gif) top right repeat-y;}
#menu a.active		{padding:5px 18px 5px 0; background:#fafafa; border-top:2px solid #c0c0c0; border-bottom:2px solid #c0c0c0;}
#menu a.active:hover	{color:#505050; background:#fafafa;}

/* Content area styles */

#content			{width:520px; margin:0 0 0 240px; padding:20px 0; background:#fafafa;}
#content p		{margin:0 0 20px 0; line-height:1.5em;}
#content h1		{margin:0; color:#d85d5d; font-size:4em; letter-spacing:-5px; text-align:center;}
#content h2		{margin:0; color:#808080; font-weight:normal; font-size:2.5em; letter-spacing:-2px; text-align:center;}
#content h2:left		{margin:0; color:#808080; font-weight:normal; font-size:2.5em; letter-spacing:-2px; text-align:left;}
#content h3		{clear:both; margin:30px 0 10px 0; color:#d85d5d; font-weight:normal; font-size: 2em; letter-spacing:-2px;}

Omlouvám se za delší příspěvek.

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: