Autor Zpráva
IvanN
Profil *
Učím se PHP, jdeme to líp metodou pokus-omyl, takže v teorii váznu. Pro zjištění funkčnosti svých pokusů v PHP jsem používal proměnou nastavovanou náhodným číslem.

Později jsem přešel na zaškrtávací políčka a textová okénka. Jediné co mi ale nefunguje je select box.

Jak mám v select boxu mastavit proměnné ?

$jmeno = to na co kliknu v select boxu ??
$cislo = to na co kliknu v select boxu ??

díky, Ivan
Senky
Ale ved $jmeno aj $cislo su rovnake podla definicie "to na co kliknu v select boxu" no ale ved do kazdeho option sa da pridat aj name a to je ta premenna co sa predava cez get do adresy ako .php?jmeno=Jano&cislo=2. Ale stale nechapem naco potrebujes aj cislo aj jmeno rovnake...
IvanN
Profil *
Nene - to je jen priklad CISLO NEBO JMENO...- potrebuji proste dostat jakoukoliv promenou z tohoto typu formulare. Vyzkousel jsem asi 150 moznosti a stale nic - budu mit chybu nekde v zavorkach, uvozovkach... ??? Ale nema smysl abych sem daval svuj zatim nesmyslne poslepovany a dlouhy zdrojak
Senky
Tak v tom nie je problem, dajme tomu ze to robis cez GET, takze najprv das ku kazdemu option name="nieco" a to bude potom odoslane. A teraz v .php subore ked chces vyvolat ten dotycny obsah napises $_GET['toCoJeVName']. Je to to co potrebujes?
Matty
Senky
no ale ved do kazdeho option sa da pridat aj name
To se sice dá, ale je ti to nanic.
Name se nastaví u selectu, u optionu se nastaví value, což je potom výsledná odeslaná hodnota.

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: