Autor Zpráva
ludolf
Profil
Neví někdo, jak nastavit pomocí CSS, aby kolem nadpisů byly svislé mezery vyjádřené pomocí násobků výšky řádků (například za <h3> chci mít mezeru výšky řádku základního textu a nechci to dělat explicitním zápisem prázdného odstavce), a to bez ohledu na to, jak vysoký je font v nadpisu a jaké je řádkován textu (nechci natvrdo nastavit line-height)?

Zatím používám něco jako

h3 {font-size: 141%; margin: 1.5em 0em 1em 0em}


Mezeru tedy vyjadřuji násobkem em. Ten může být pro různé fonty různý (navíc řádkování může být zcela změněno nastavením line-height) a navíc se zde bere z fontu nadpisu (a ne ze základního fontu).
Plaváček
Profil
ludolf

Nevím, jestli jsem tvůj dotaz správně pochopil, ale zkus si prostudovat tento článek http://www.alistapart.com/articles/fluidgrids (z něho ti asi vyjdou základní principy, jak na to).
Majkl578
Profil
css vlastnost line-height by to mela resit
ludolf
Profil
Ten článek s mým dotazem nesouvisí (jsou tam přepočty px na em). Chci nastavit h3 tak, aby za ním byla mezera výšky řádku (tj. ekvivalent h3 {margin-bottom: 0em} a za h3 explicitně prázdný odstavec).
ludolf
Profil
css vlastnost line-height by to mela resit

To umím jedině tak, že např. v body nastavím line-height natvrdo třeba v px a pak v definici h3 uvedu tuto hodnotu. To ale rozhodně nechci (chci, aby uživatel podle kvality svého zobrazení používal vlastní velikosti fontu a řádkování).

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0