Autor Zpráva
-44-
Profil *
Ahoj.
Mam takovy problimek.
Udelal jsem si :
<div style="position:absolute; top:267px; left:227px; width:570px; height:446px; overflow-y:auto; overflow: -moz-scrollbars-vertical;">Tady mam nejaky text, ktery je vetsi nez preddefinovane okno, tudiz se zapne vertical scrollbar
</div>
Do graficke upravy webu se mi klasickej scrollbar samozrejme nehodi (to je jak kdyby jsem sel v pyzamu do mesta). Tak jsem jej obarvil (pohoda v IExploreru), jenze pro Mozillu je to zbytecna snaha, ta to nepodporuje. A tak potrebuji pomoct jak to vyresit, v ty nestastny mozille. Napadlo me ten scrollbar nejak zneviditelnit. Treba za pomoci visibility: hidden -> jenze mi to zneviditelni i text uvnitr toho pole. :) Proste to neumim pouzit jen na scrollbar, tak tudy asi cesta nepovede.
Za napady, ci uplne vyreseni budu strasne rad.
Dik -44-
Chamurappi
Profil
Reaguji na -44-:
Piš prosím s diakritikou, tvůj projev je špatně srozumitelný, když si musím háčky a čárky domýšlet.

Do gráficke uprávy webu se mi klasíckej scrollbar šamožrejme nehódi
Ale uživatelům se hodí. K čemu jim bude scrollbar, který neuvidí?
-44-
Profil *
Promiň jestli jsi citlivej na diakritiku, špatnej zvyk.
Budou si rolovat kolečkem "intuitivně". Ten scrollbar je doopravdy jak pěst na oko a kazí celé vzezření stránek.
Bubák
Profil
www.jakpsatweb.cz/priklady/overflow-layout.html
Stačí upravit, ale problém je, že neznáš šířku scrollbaru, i když v převážně to bude 16px.
-44-
Profil *
Tak mám banána od ucha k uchu.
Díky moc tohle řeší můj problímek.
Měj se hezky Čau.
Bubák
Profil
-44-
Najít řešení je snadnější, než "intuitivně" točit kolečkem myši v místě, kde nevidím scrollbar, ale pokud nezvládneš drobnou úpravu dvou hodnot jednoho řádku v CSS, tak se omlouvám, že jsem ti nedal řešení na zlatém podnose.
imploder
Profil
-44-
Budou si rolovat kolečkem "intuitivně". Ten scrollbar je doopravdy jak pěst na oko a kazí celé vzezření stránek.
Ne všechny myši mají kolečko, některé starší myši mají jen 2 tlačítka a nic víc. Ve windows se prostřední tlačítko (u myši bez kolečka) na rolování použít nedá. Takže těžko od uživatelů očekávat, že budou "intuitivně" rolovat něčím, co na myši možná ani nemají.
-44-
Profil *
Vidim že jste všichni chytrý a máte rozumu na rozdávání. Jak by jste to tedy rešili, když se má zobrazovat text v určitém "okně"? Ten scrolbar tam je na prd, prostě se tam fakt nehodí. Překopat celý design se mi nechce, pač si myslím že je tenhle dobrý. A hlášky: "ale pokud nezvládneš drobnou úpravu dvou hodnot jednoho řádku v CSS" poukazují na tvou chytrost. Ja tvořím web da se říct prvně.
Ale stejně jsem rád alespoň za to řešení které jsi mi dal.
imploder
Profil
Scrollbar tam je užitečný. Asi tam není hezký, ale je užitečný. Bez něj se stránka nemusí dát ovládat.

Scrollbar mají prvky s overflow:scroll
http://www.jakpsatweb.cz/css/overflow.html

Scrollbar se dá barvit
http://www.jakpsatweb.cz/css/css-scroll-color.html
-44-
Profil *
Ja jsem si jej obarvil ale problém je s tou mozillou no, ta to nepodporuje. Doopravdy jsem prolezl celý net co by jsem s tim mohl udělat, ale žádná rada. Tak mě napadlo jen tohle, skrýt jej. Jsou to stránky pro hráče tak doufám že bude mít každý kolečko :) a nebo to budu muset važně celý překopat.
Bubák
Profil
Když jsi napsal, že: „Tak mám banána od ucha k uchu. Díky moc tohle řeší můj problímek.“, tak se nediv, že jsem tě v tom nechal vykoupat, abys nebyl tolik vysmátý, když k tomu zjevně nemáš důvod.
Na odkazu, který jsem ti dal, je totiž kromě obarvelí lišty, což umí jen IE také použita CSS vlastnost clip, která odstřihne horní část DIVu s horní šipkou scrollbaru.
www.jakpsatweb.cz/css/clip.html
www.jakpsatweb.cz/css/css-orez.html

Takže pro tuhle stránku vypadá část kódu stránky www.jakpsatweb.cz/priklady/overflow-layout.html před úpravou a po úpravě, abych vyhověl tvému zadání, takto:
clip: rect(16px auto auto auto); /* puvodni kod, odstruzena horni cast */
clip: rect(auto 284px auto auto); /* upraveny kod, odstrizena prava cast (scrollbar) */
-44-
Profil *
Promiň teď nevim co se mi presně snažíš sdělit. Použití "clip" jsem pochopil, akorát jsem si jej předělal, aby vyhovoval mému zadání clip: rect(auto 566px auto auto), proto jsem psal: "mám banána ..." Jenže jsem zjistil -> nasledné nevíhody neviditelného scrollbaru. Do "okna"

<div style="position:absolute; top:267px; left:227px; width:570px; height:446px; overflow-y:auto; overflow: -moz-scrollbars-vertical;">
</div>

jsem vkládal různé informace. Text, obrázky a mmj i další pozice

<div style="position: absolute; top:85px; left:10px; height:120px">
<a href="virus.html"><img src="virus.jpg" alt="Foto" width="120" height="120"></a>
<div style="position: absolute; top:0px; left:140px; width:400px; overflow:hidden;">Text...Text</div>
</div>

Poté když jsem to uložil a odzkoušel, nešlo scrollovat temeř vůbec, vždy jen kousek a pak nic. Nevím čím to. Zrušil jsem si "clip", aby jsem viděl scrollbar a musel obsah posouvat lištou (kolečkem to proste nefungovalo). Pokud je obsahem jen text, a nejsou tam další pozice, tak se dalo scrollovat bez problému.
A to vše mě dovedlo k názoru že ten scrollbar je opravdu důležitý, jinak by ty stránky byli asi vážně k h..., což nechci. Tak asi předělám celý design. :)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0