Autor Zpráva
DJ D8
Profil
Chtěl bych se zeptat, zda jde udělat například php script, kdy zjistí zda má návštěvník malé či velké rozlišení a podle toto vyhodnotí další scripty, jde mi o to že mám pozici se souřadnicemi a když má někdo 1680x1050 je to dobré, ale když se to změní už se to pohybuje mimo.
Můžete mi někdo nějak pomoci?
Děkuju
panther
Profil
DJ D8
zda jde udělat například php script
nejde, ale jde JavaScript, který se provádí, narozdíl od serverového PHP, na straně klienta.
pollo22
Profil
vyrieš inak to zobrazovanie. nie pomocu súradnic a máš po probléme...a ako povedal panther...dá sa pomocou JS
Joker
Profil
DJ D8
PHP skript to nezjistí. Leda by to zjistil Javascript a potom poslal PHP skriptu třeba v cookie.

Nicméně často nebývá vhodné umisťovat prvky na přesné souřadnice.
Krom toho:
1. Optimalizovat na 1680x1050 je řekl bych předčasné :-) Aktuálně má nejvíc lidí šířku obrazovky 1280px.
2. Jak podle rozlišení obrazovky víte, jestli nějaká souřadnice na stránce bude či nebude vidět? Například: Řekněme, že mám rozlišení obrazovky 1680x1050 a na stránce je prvek o rozměrech 200x200px s levým horním rohem na souřadnicích [1200;600]. Bude na vidět celý, částečně nebo vůbec?
panther
Profil
DJ D8
doplnil bych Jokera:
Aktuálně má nejvíc lidí šířku obrazovky 1280px
to je sice pravda, ale neustále je hojně zastoupeno „1024px“, takže pro toto rozlišení raději.
DJ D8
Profil
V každém případě je lepší se na to vykašlat pokud to není důležitý jak tak koukám, díky za typy, ale JS jsou moc náročný na zpracování, nechám to tak jak to je snad mě to nebude štvát.
panther
Profil
DJ D8
nechám to tak jak to je snad mě to nebude štvát.
konečně něco rozumného z tebe vypadlo :-)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0