Autor Zpráva
zoufalec
Profil *
Dobrý den,
potřeboval bych se zeptat, jestli jde a lepší by bylo, rovnou třeba napsat jak :) , tohle:

Mám dvě domény z nichž obě odkazují do stejného adresáře, nyní potřebuju tu jednu z domén donutit, aby se dívala do podadresáře (třeba test), to jsem zvládnul souborem .htaccess:

<IfModule mod_rewrite.c>
RewriteEngine on
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^druhadomena\.cz$ [NC]
RewriteRule ^(.*)$ http://prvnidomena.cz/test/$1 [L,R=301]
</IfModule>

Funguje mi to, když zadám prvnidomena.cz, zobrazi se ten index, co mám v rootu (www). Pokud zadám do prohlížeče druhadomena.cz zobrazí se ten z podadresáře test (www/test). Nyní nastává pro mě neřešitelný problém:

Jak docílit toho, aby mi to v podstatě fungovalo tak jak jsem popsal, ale s tím rozdílem, že to "presmerovani" bude pro uzivatele neviditelne? (ted se mi objevi prvnidomena.cz/test v prohlizeci kdyz zadam druhadomena.cz, chci aby se mi nacetla ta stranka co potrebuju a pritom v prohlizeci bylo porad druhadomena.cz, pokud bych mel v podadresari dalsi podadresar (obrazky), abych se do nej dostal kdyz zadam druhadomena.cz/obrazky (zobrazilo by vlastne prvnidomena.cz/test/obrazky) Asi jsem se moc jasne nevyjadril, ale snad chapete co potrebuju, fakt uz si nevim rady. Musi to byt proveditelne pomoci .htaccess, nemuzu si vytvorit virtual hosta v apachi.
Senky
Profil
No on ty si tam pridal R=301, co znamena permanentne presunute (navzdy). Daj o prec, a ked zadas druhadomena.cz, ostane ti ti tam napisane, ale nacita sa prvadomena.cz/test. Ak to je to co chapem, ak nie, tak sa pozri tu alebo tu.
Kajman_
Profil *
Pokud přepisujete na jinou doménu, tak dojde vždy k přesměrování. Ať máte R nebo ne. Pokud je to na stejném serveru a obě domény jsou nakonfigurovány do jednoho adresáře, tak to zapište bez domény a flagu R.

Jedinou výjimkou, kdy je přepsat na jinou doménu, je použití mod_proxy - pak lze přepsat adresu na díky flagu P.
zoufalec
Profil *
Mnohokrát děkuju za rady. Večer vyzkouším a snad to bude v cajku.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0