Autor Zpráva
Raven_cz
Profil *
Zdarec,

mám dva <DIV> sloupce vedle sebe. No a chtěl bych to udělat tak aby když zvětším jeden, tím že tam vložím text tak aby se mi rovnou zvětšil aji ten druhej.
Je na to nějakej příkaz a nebo musím použít tabulku a nebo nějak začít skládat divi do sebe???

Díky za odpověď :)
slovakCZ
Profil
no asi takto:
(budu psat jen "ilustracne" nemam moc casu)
mas div HLAVNI, LEVO a PRAVO

html
<hlavni>
    <levo></levo>
    <pravo></pravo>
</hlavni>


css:
hlavni:
sirka 100

levo:
sirka 50
zarovnani vlevo

pravo:
sirka 50
zarovnani vlevo


no a ted musis dorovnat vysku divu pravo do konce divu hlavni.. nevim presne jak se to dela, ale kdysi sem to taky resil, potreboval sem jeden div dotahnout az do paticky i kdyz treba byl prazdny. ale vim ze to jde... :) zkus se zeptat spise v sekci CSS tam ti poradi... napis jim moje reseni a mozna nekdo bude vedet.. :) (teda jestli jsem nevymyslel blbost)
Joker
Profil
Raven_cz
Dělá se to zhruba takhle:
- oba sloupce jsou v jednom řekněme kontejneru
- kontejner má pozadí udělané tak, aby vypadalo jako rozdělené na dva sloupce. Tzn. pozadí kontejneru defacto simuluje pozadí těch dvou sloupců
- Obvykle bývá alespoň jeden ze sloupců plovoucí, takže se ještě pod ně dává "čistič"- prvek s nastavenou vlastností clear tak, aby byl vždycky pod oběma sloupci.
Bubák
Profil
Ukázka:
http://teststranek.kvalitne.cz/vyska-sloupcu1/
V ukázce je pod menu záměrně o poznání odlišná barva. Můžeš nechat pozadí menu průhledné, nebo můžeš deklarovat přesně stejnou barvu.
Jozin
Profil *
Tuto věc používám dost často. Já dělám klasický layout takže jako ostatní používám jeden div jako celek do něj dám levý a pravý plus patičkový, který nastyluji na clear: Both.
Ukázka:
<div id="celek">
<div id="leva">
dsahflkasjdfhlaskjfdh
</div>
<div id="prava">
psadofasopdfasdfoi
</div>
<div id="patka"> //patka může být i pod koncem divu celku pokud by například měla být na celou šíři stránky.
agdsfadsf
</div>
</div>
CSS:
//vynechám celek
#leva{
float: left;
width: 140px;
}
#prava{
float: right;
width: 650px;
}
#patka{
clear: both;
}

Takto to používám já a funguje. Dle mého názoru je možné i div celek nepoužívat, ale to nemám vyzkoušeno, protože ho vždy používám kvůli vystředění. Snad sem nějak pomohl.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0