« 1 2 »
Autor Zpráva
Jakub2682
Profil *
Musím mať stránku na servery aby sa mi tá ikonka zobrazila?

Lebo ja sa trápim už asi tri dni donekonečna s tou ikonkou a furt mi to nejde


Možno robím aj niečo iné zle ako to že to nieje na servery lebo ja som si pomenoval ikonku ktorú som si vytvoril...favicon.ico...a do zdroju som napísal...
<link rel="shortcut icon" href="/favicon.ico" type="favicon.ico" />...
tak možno je ten zápis nesprávny tak mi prosím poraďte :(
Joker
Profil
Jakub2682
V type nemá být favicon.ico. Když už, tak "image/x-icon".
Dál pokud je soubor jen pojmenovaný favicon.ico, ale není to skutečná ikonka (jako formát souboru), nemusí to fungovat třeba v IE6.
Tomasds
Profil
www.jakpsatweb.cz/favicon.html
Chamurappi
Profil
Reaguji na Jakuba2682:
Musím mať stránku na servery aby sa mi tá ikonka zobrazila?
Kde ji máš teď? Adresa „/favicon.ico“ míří na soubor favicon.ico v kořenovém adresáři aktuální domény (to způsobuje počáteční lomítko), takže pokud si prohlížíš statickou HTML stránku z disku, asi se do správného umístění ikonky netrefuješ.

Smažeš-li to lomítko, bude se ikonka hledat ve stejném adresáři, jako je stránka.
Atribut „type“ můžeš smazat úplně.
Jakub2682
Profil *
Joker


Rozmery sú správne a ja mám Operu9.5 (asi,no proste asi tú najnovšiu:))
A premenil som ten zdroj a ešte to nejde.
Jakub2682
Profil *
Tomasds

Čítal som to
Jakub2682
Profil *
Chamurappi

Nemám to na servery takže zatial je "adresa":

file://localhost/C:/Users/Jakub/Desktop/Jakpsatweb/Druhastranka.htm
Joker
Profil
Jakub2682
Nemám to na servery takže zatial je "adresa":

file://localhost/C:/Users/Jakub/Desktop/Jakpsatweb/Druhastranka.htm

...takže se ikonka s adresou "/favicon.ico" bude hledat na adrese: file://localhost/favicon.ico - kde určitě není.
Tím se to vysvětluje
Jakub2682
Profil *
Joker

Takže čo tam mám zmeniť lebo som to úplne z
Nemám to na servery takže zatial je "adresa":
file://localhost/C:/Users/Jakub/Desktop/Jakpsatweb/Druhastranka.htm
...takže se ikonka s adresou "/favicon.ico" bude hledat na adrese: file://localhost/favicon.ico - kde určitě není.
Tím se to vysvětluje
Nepochopil.
Tomasds
Profil
Jakub2682
Které slovo z Chamurappiho věty "Smažeš-li to lomítko, bude se ikonka hledat ve stejném adresáři, jako je stránka." nechápeš?
Jakub2682
Profil *
Ja mám ešte len 12 tak ak by sa dalo tak mi to prosím vysvetli ako 12-ročnému nie ako 18-ročnému, lebo by som to mohol nepochopiť hneď a zbytočne Ťa potom viac zaťažovať.
Jakub2682
Profil *
Tomasds

Ďakujem už asi hej, skúsim to :)
Jakub2682
Profil *
No ale stále nechápem kde to lomítko je. S kadial ho mám smazať.
Jakub2682
Profil *
Lebo ja nemám v zdroji žiadne lomítko
Jakub2682
Profil *
Ahaaaaaaaaaaaaaa...
Tomasds
Profil
Nemáš tam žádné lomítko??

<link rel="shortcut icon" href="/favicon.ico" type="favicon.ico" />
Jakub2682
Profil *
Veď hej veď píšem ahaaaaaaaaaaaaa..
Jakub2682
Profil *
A to mám obidva zmazať?
Tomasds
Profil
Jakub2682
Pokus se nejdřív číst, pak pochopit, pak použít a teprve když neuspěješ, něco psát. Byls už upozorněn, že toto není chat. Kdyby ses podíval na tu stránku, co jsem ti psal v [#3], tak už bys měl vyřešeno.

Dozvěděl by ses tam i to, že ikona má být skutečně ikona, ne přejmenovaný bmp. To jen zkouším odhadovat, co bude následovat teď.
Jakub2682
Profil *
Není to len običajná ikona je to ikona vytvorená cez http://www.chami.com/html-kit/services/favicon/
Joker
Profil
Jakub2682
Ja mám ešte len 12 tak ak by sa dalo tak mi to prosím vysvetli ako 12-ročnému
Noo, tak v první řadě jedna poznámka: diskuse není chat, na diskusi se NEJDŘÍV přemýšlí a POTOM píše, ne naopak ;-)
Jakub2682
Profil *
Ja to chápem že to není chat ale miesto kde sa ľudia pítajú a ja som svoju odpoveď ešte úplne nedostal ;(. A spravil som čo ste mi napísali a stále to nejde tak zopakujem otázku že či to musí byť na servery alebo nie?
Tomasds
Profil
Jakub2682
Tak ještě jednou a pomalu: "Smažeš-li to lomítko, bude se ikonka hledat ve stejném adresáři, jako je stránka." Rozumíš té větě?
(ja viem, je to po česky)
Jakub2682
Profil *
Viac menej áno. A už to mám ale stále tam tá ikonka není (nebude to tým že to nemám na servery?)
Joker
Profil
Jakub2682
Ja to chápem že to není chat ale miesto kde sa ľudia pítajú a ja som svoju odpoveď ešte úplne nedostal ;(. A spravil som čo ste mi napísali a stále to nejde tak zopakujem otázku že či to musí byť na servery alebo nie?
Dostal.

Stručně: Nemusí to být na serveru. Problém spočívá v tom, že v tomhle případě se ikonka nenachází na adrese, na kterou odkazuje ten <link>. Pak to samozřejmě nefunguje.
Jakub2682
Profil *
Viac menej áno. A už to mám ale stále tam tá ikonka není (nebude to tým že to nemám na servery?)
Jakub2682
Profil *
To že som to napísal „Viac menej áno. A už to mám ale stále tam tá ikonka není (nebude to tým že to nemám na servery?)
je len moja chyba.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Jakuba2682:
Budeš-li sem nadále ládovat krátké příspěvky v krátkých intervalech, začnu tě mazat. Byl jsi už dvakrát varován, jako dvanáctiletý bys to mohl chápat. Nikdo zde nemá povinnost ti odpovídat do minuty, řada lidí tu čeká na optimální odpověď klidně i pár dní.
Jakub2682
Profil *
Už som to vyriešil bol tam iný problém.

Proste prišiel brat a spravil to. Ďakujem za ochotu
Chamurappi
Profil
Reaguji na Jakuba2682:
V té adrese skutečně problém byl.

Proste prišiel brat a spravil to. Ďakujem za ochotu
V tom případě my děkujeme za ochotu tvému bratrovi :-)
« 1 2 »

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0