Autor Zpráva
tane
Profil
Zdravím,
nevíte jestli se dá server* nakonfigurovat tak, aby když mám dvě domény, např. domena1.cz a domena2.cz, aby sessions, který vytvořím na domena1.cz jsem mohl číst na domena2.cz a naopak? Resp. aby pro obě domény exitovaly stejné sessions?

* Debian, Apache 2, PHP 4
Senky
Profil
Pochybujem, ale cez cookies to urcite pojde :D
bohyn
Profil
tane
SID (Session ID) se da predat pres URL (treba pres obrazek z druhe domeny). Bezpecnost ale v tomto pripade trochu pokulhava.
Dalsi mozne reseni je vygenerovat unikatni hash, ulozit ho do databaze spolu s identifikaci uzivatele (ip, user-agent) + cas a pres URL predavat jen tento hash. Na druhe domene pak overis jestli souhlasi identifikace a cas zaznamu. K tomu je nutne mit sdilenou databazi pro obe domeny a PHP nakonfigurovane tak aby sdilelo stejny adresar pro sessions na obou domenach.
Mastodont
Profil
Když by se session ukládala přímo do databáze, tak by to bylo ještě jednodušší, ne?
tane
Profil
SID (Session ID) se da predat pres URL (treba pres obrazek z druhe domeny). Bezpecnost ale v tomto pripade trochu pokulhava.
Tohle jsem zkoušel, ale nefungovalo to

Dalsi mozne reseni je vygenerovat unikatni hash, ulozit ho do databaze spolu s identifikaci uzivatele...
Jestli jsem to dobře pochopil, tak je to stejné řešení, jako předchozí, akorát, že se jako parametr předává něco jiného, takže pokud nefunguje první způsob, předpokládám, že nebude ani tento?
PHP přitom nakonfigurované mám pro ukládání sessions do jednoho adresáře

Mastodont To je podobné řešení jako od Senkyho, to mám schované v záloze, pokud by to nešlo podobným způsobem, co tady naznačil bohyn. Bohužel nevím, proč i když je adresář pro sessions stejný, tak to nejde :(
bohyn
Profil
tane
Funkci session_id() jsi pouzil?
tane
Profil
bohyn
jj použil
tane
Profil
pro všechny
sry kluci, já idiot zapomněl (nebo omylem odmazal?) v htaccessu u rewritu na hlavní stránce na [QSA] :(
Takovou blbou chybu jsem nečekal, tak jsem ji hledal kdekoliv jinde.
Takže případ vyřešen, díky za pomoc

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0