Autor Zpráva
Jakubus
Profil *
Zdravím!
Na této adrese http://corriger.cz/test/mailform.htm mám formulář, pomocí kterého se odesílají zprávy na mail.
Pro odesílání jsem pužil jsem php soubor od Yuhů(a) a všechno funguje, až na jednu drobnost. Formulář nekamarádí s diakritikou. Zkoušel jsem různé znakové sady a nejlépe to dopadá při použití windows-1250, to se pouze nezobrazí š a ž. U ostatních je to ještě horší. Dbám přitom na to, aby se znaková sada shodovala jako v meta tagu, tak i v nastavení kódování textoveho souboru, v kterém je uložena.
Máte někdo nějakou radu jak tento problém vyřešit?
Děkuji
Senky
Profil
Ak to riesis aj cez php, tak mozes pouzit hlavicku:
header("Content-type: text/html; charset=Windows-1250");
ta zarucene funguje...
imploder
Profil
Hlavička o kódování se musí vložit do té zprávy
Content-Type: text/plain; charset="windows-1250"
Jakubus
Profil *
ok, díky za rady, ale dotaz k tomu mám. Mluvíme teď o vložení oné hlavičky do souboru se stránkou html nebo do php souboru? Protože logicky v kódu html již zmínku o nastavení znakové sady mám a zkoušel jsem i jiné možné verze jejího znění.
Jakubus
Profil *
Marně se snažím, marně. stále se mi odesílá na mail otazník místo š a ž. kódování zkouším nastavovat různě, ale zřejmě někde dělám chybu. tady předkládám k nahlédnutí php soubor pro odesílání mailu.

<?  if
( Mail("mujemail", $predmet, $zprava, "From: " . $email) )
echo "Mail byl odeslán";
else echo "Mail se nepodařilo odeslat"; 
?>
Davex
Profil
Ve zprávě musí být nastaveno stejné kódování jako ve kterém je PHP skript.
mail("mujemail", $predmet, $zprava, "From: " . $email . "\r\nContent-Type: text/plain; charset=windows-1250")
Jakubus
Profil *
díky za pomoc, už jsem se přiblížil k vyřešení problému. text zprávy je už nyní plně v pořádku. u mailu odesilatele tento problém nemůže nastat, neboť tam je diakritika passé, jediné místo je tak již pouze předmět mailu, kde se stále zobrazují otazníky místo příslušných písmen s háčkem...
Davex
Profil
Odpověď nalezneš v článku E-mailový formulář a Kódování hlaviček e-mailů.
Jakubus
Profil *
já ještě jednou radši prolezu různá fóra, neboť ty odkazy mi mnoho nepomůžou. já jsem znalej přes html a css, ale jakmile jde o php, tak jsem v koncích. netušil jsem, že rozkódovat předmět mailu bude natolik složité...
ale díky aspoň za to hlavní a to je zpráva samotná

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0