Autor Zpráva
MartinOtepka
Profil *
Ahoj,
chtěl bych na web umístit hodiny. Ale problém je v tom, že bych chtěl aby ukazovali, kolik je právě hodin např. v Honnolulu.

Předem díky ;-)
Joker
Profil
chtěl bych na web umístit hodiny. Ale problém je v tom, že bych chtěl aby ukazovaly, kolik je právě hodin např. v Honnolulu.
A proč je to problém?
- Pokud se hodiny řídí podle serveru: Honolulu je UTC-10, stačí zjistit na jaké časové pásmo má nastavený čas server a odečíst příslušný počet hodin (přičítat se asi nebude, uprostřed Pacifiku moc serverů není). Samozřejmě je potřeba zajistit, aby čas serveru byl nějak synchronizovaný.

- Pokud se hodiny řídí podle klienta: Lze to řešit stejně- zjistit časové pásmo počítače (přes Date) a upravit hodiny, jen je problém, že počítač klienta nemusí mít nastavený přesný čas.
Alphard
Profil
Nebo můžete využít nějakou free službu. Já jsem na jeden web dával http://www.worldtimeserver.com/clocks/. Klasické analogové hodiny (ciferník), barvu, velikost i místo (časové pásmo) lze nastavit, vloží se jako flash. Vyřeší za vás letní čas, přestupné roky apod.
Miloš
Profil
Mimochodem – budou ty hodiny pro daný web nějakým přínosem? Budou s daným webem opravdu nějak souviset?
Nebo půjde o neštěstí – stránku, na které se nachází počítadlo přístupů, hodiny (alespoň ve třech světových pásmech + odpočet vteřin do konce světa), animace, zvuky, reklamní bannery, mraky anket, slova uvítání („výtejte na našem wébu, kterí sme pro váz právje zpustily…“), spoustu stránek „under construction, ale brzo tady něco bude ;-)“, ale minimum přínosného textu?

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0