Autor Zpráva
Jóžin z Bážin
Profil *
Potřeboval bych od vás radu jak udělat toto: 4 options vedle sebe a když se v jednom vybere jiná volba, tak se změní i odkaz v tlačítku pod nimy. Např: Když je nastaveno 10,20,30,40 tak odkaz je 10203040.htm nebo je nastaveno 20,20,30,40 a odkaz je 20203040.htm atd...
Jóžín z Bážin
Profil *
Prosím pomozte.
vynalezce
Profil
onchange="adresa.value=a.value+b.value+c.value+d.value+'.html'"
snad
uprava tam ma byt .htm
Jóžín z Bážin
Profil *
Hmm to by mohlo fungovat, ale nevim když tam není this, nevim, zkusim.
vynalezce
Profil
Hmm to by mohlo fungovat, ale nevim když tam není this, nevim, zkusim.
tohle je kod kterej k nim pristupuje pres id
s this bys musel mit pro kazdy option upravenej kod

onchange="adresa.value=this.value+b.value+c.value+d.value+'.html'"

onchange="adresa.value=a.value+this.value+c.value+d.value+'.html'"

.
.
.
Jóžín z Bážin
Profil *
Díky vynálzče funguje to skvěle až na jednu chybku. Formulář nevykonává akci location.href= jak je to možné?

<form name="formular" onsubmit="window.location.href = document.formular.text.value; return false">
<select name="a" onchange="adresa.value=this.value+b.value+c.value+d.value+'.htm'"><option value="90">90</option><option value="80" selected>80</option><option value="70">70</option></select>
<select name="b" onchange="adresa.value=a.value+this.value+c.value+d.value+'.htm'"><option value="40">40</option><option value="30">30</option><option value="20">20</option><option value="10" selected>10</option></select>
<select name="c" onchange="adresa.value=a.value+b.value+this.value+d.value+'.htm'"><option value="20" selected>20</option><option value="10">10</option></select>
<select name="d" onchange="adresa.value=a.value+b.value+c.value+this.value+'.htm'"><option value="95">95</option><option value="80">80</option><option value="64">64</option><option value="47">47</option><option value="30" selected>30</option><option value="5">5</option></select>
<input name="adresa" type="text">
<input type="submit" value="Hledat"></form>
Jóžín z Bážin
Profil *
P.S: adresu jsem dal do textu abych viděl jaká je value.
Jóžín z Bážin
Profil *
Jo aha už vim já napsal "text" namísto "adresa". Šlo by nějak ještě nastavit aby tam naběhla defaultní adresa hned po načtení stránky?
vynalezce
Profil
jj selected v optionech a ta adresa s idckama v <body onload="">
nebo jenom selected v optionech a value="adresa" v inputu adresa
Jóžín z Bážin
Profil *
Už vim vyřešil jsem to prostě tak, že jsem tam tu adresu selected napsal, takže value="80102030.htm".

Hodně to doporučuju je to skvělá vychytávka a ani nemusíte umět PHP!

Výsledný kód:
<form name="formular" onsubmit="window.location.href = document.formular.adresa.value; return false">
<select name="a" onchange="adresa.value=this.value+b.value+c.value+d.value+'.htm'"><option value="90">90</option><option value="80" selected>80</option><option value="70">70</option></select>
<select name="b" onchange="adresa.value=a.value+this.value+c.value+d.value+'.htm'"><option value="40">40</option><option value="30">30</option><option value="20">20</option><option value="10" selected>10</option></select>
<select name="c" onchange="adresa.value=a.value+b.value+this.value+d.value+'.htm'"><option value="20" selected>20</option><option value="10">10</option></select>
<select name="d" onchange="adresa.value=a.value+b.value+c.value+this.value+'.htm'"><option value="95">95</option><option value="80">80</option><option value="64">64</option><option value="47">47</option><option value="30" selected>30</option><option value="5">5</option></select>
<input value="80102030.htm" name="adresa" type="hidden">
<input type="submit" value="Potvrdit"></form>
Jóžín z Bážin
Profil *
P.S: Vynálzče jseš fakt hustej týpek, moc dík, všichni se tu na mě vys**** nevím jak se ti odvděčit.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0