Autor Zpráva
misss
Profil *
Je Corel Draw X4 pro tvorbu webdesignu? Nebo je lepší adobe photoshop. Oba programy mám LEGÁLNĚ, avšak lépe umím s Corelem, jen nevím, zda je to dobré pro tvorbu webdesighnu.

Moderátor Chamurappi: Titulek „Corel Draw“ nevystihuje podstatu dotazu. Příště zkus prosím vymyslet lepší.
misss
Profil *
a ještě bych se chtěla zeptat, jaké zadat rozměry v px při tvoření webdesignu, jako celkovou šířku stránky.. 1024?
Rox Cox
Profil
misss
Tak já s PhotoShopem nikdy nedělal a ani nechci. Corel je nejlepší a když s ním i umíš líp, tak proč ne?

jaké zadat rozměry v px
I v dnešní době pindilónových rozlišení má ještě několik lidí šířku 800 (třeba můj bratranec), tak bych použil tuto.
rommy
Profil *
na web je lepší Photoshop
Mistr
Profil
misss a Rox Cox
jaké zadat rozměry v px
Uvažujete též se skutečností, že ne všichni uživatelé se na web dívají v maximalizovaném okně prohlížeče? Krom toho, co lidé, kteří si zobrazí též panel například oblíbených stránek či historie navštívených stránek apod.?

A berete v potaz i uživatele mobilních telefonů?
H13
Profil
Já bych zvolil kolem 960 - 1000px

Proč. U až moc širokých monitorů se stává, že uživatel má okno prohlížeče zmenšený, protože číst stránku zleva doprava na hodně širokým monitoru je prostě náročný.

Rozlišení 1024x768 a podobné by mohlo být bráno za standard, protože takové rozlišení má mnoho notebooků a sem se prostě např. 980px (na střed) vejde. Pro widescreeny by případná mezera vlevo a vpravo neměla být problém.

Mistr
Ty mobily, to by mě zajímalo, tipuju, že se stránka nějakým způsobem pro mobil upraví (zmenší) a že stejně uživatelé scrolují horizontálně, takže jestli budou scrolovat 700px nebo 900px by mělo být jedno...

Teď jsem zkoušel mou starou Nokii 7360, ani jsem netušil, že dokáže rozkouskovat stránku na sekce a ty jednotlivý sekce můžou být zobrazeny v detailu, zajímavý :-)
Rox Cox
Profil
H13
Bratr má 24 palcovej monitor a nic náročnýho na tom neni. :-D

Mistr
Když si někdo prohlíží stránku v mobilu, tak by na stránce mělo být přesměrování pro mobilní verzi.
Andrej Mojžiš
Profil *
pán misss:
Nepoužívajte ani jeden, Adobe Photoshop je Americký a Corel Draw Kanadský... Používajte radšej výborný Pixel Image Editor jeho autorom je Slovák z Banskej Bystirice: Pavol Kanzelsberger.
Mistr
Profil
Rox Cox
tak by na stránce mělo být přesměrování pro mobilní verzi
Mělo. Ale co když není? Mimochodem, jak bys řešil to přesměrování? Něco se již tady na diskusi řešilo, avšak ne příliš úspěšně, soudě alespoň dle tamějších příspěvků.
Rox Cox
Profil
Mistr
No to nevím, to jsem nikdy nedělal, ale mohlo by se to vyřešit i vstupní branou s volbou pro desktop verzi a mobilní verzi nebo dole či nahoře na stránce odkazy "desktop|mobil"
Chamurappi
Profil
Reaguji na Andreje Mojžiše:
Proč je důležitá národnost autorů?

Reaguji na Mistra:
Tipnul bych si, že funkce uvedená v odkázaném vlákně je celosvětově známá a docela osvědčená, na čemž jedno neurčité „nefunguje“ nic nezmění.

Reaguji na Roxe Coxe:
mohlo by se to vyřešit i vstupní branou
Vstupní brány obtěžují a návštěvníci přicházející z vyhledávačů se jim vyhnou. Rozvětvení by mělo probíhat automaticky a nepozorovaně.
yFang
Profil
Také jsem někde viděl, že byla nahoře na stránce lišta a první odkaz v ní (i na samotné stránce) byl na mobilní verzi. Což je asi nejspolehlivější řešení.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0