Autor Zpráva
Milan01
Profil
Měl bych dotaz- dá se zobrazit nějak udělat, aby se zobrazil scrollbar vždy? Nemyslím tím v nově otevřeném okně, ale normálně v okně stránky. Jde o to, že když stráku otevírám v Mozille a je to zarovnané na střed, tak se to jakoby posouvá sem a tam, když přecházím ze stránky kde je textu hodně a kde je textu méně.

Diky moc!
lukysy
Profil
Heh to by mě taky zajímalo... V IE je scrollbar vždycinky a u Geckovských en když je třeba... :o/
Milan01
Profil
no právě.... proto se na to ptám :) nebo kdyby to šlo udělat třeba nějak jinak, jen aby tam byl ten posuvník, nebo aby to bylo na prostředku...
lukysy
Profil
Milan01 Aby tam prostě nebylo volné místo... Chápu...
Milan01
Profil
lukysy no jasně, ono to vypadá celkem hrozivě, když přecházíš ze stránky na stránku a ono se ti to posouvá zleva doprava a naopak. A zase na druhou stranu, když je toho na některé stránce víc, tak tam ten posuvník zkrátka být musí, takže uvidíme, jestli bude mít někdo nějaký nápad :)
Honza Hučín
Profil
Zadej do stylopisu
body {overflow:scroll}
(ovšem to ti zobrazí i spodní lištu)
Milan01
Profil
jo díky a nejde to nějak bez té spodní lišty?
Cirdan
Profil *
Zadaj textu pevnu sirku...
Yuhů
Profil
ale jo, ono to půjde. V mozille na to existuje nějaká proprietální hodnota pro overflow. Hledejte v Google třeba

moz overflow

No a pro Explorer existuje vlastnost overflow-x, tuším.

Pak už jde jenom správně to ohackovat, aby to fungovalo všude, pohrajte si.
Milan01
Profil
Ok díky moc! Pro Mozillu jsem to našel a pro Explorer to nepotřebuju :) takže pro Mozillu to je:overflow: -moz-scrollbars-vertical; Díky za pomoc! Funguje to zatím zdá se v pohodě - udělá to pouze vertikální scrollbar, akorát je škoda, že Mozilla nepodporuje obarvení scrollbaru, ale to už je věc jiná.,,,
Jirka02
Profil *
Mám stejný problém, tohle sice funguje, ale bohužel to neprojde validací, což je docela podstatné. :-(
Yuhů
Profil
> bohužel to neprojde validací, což je docela podstatné

asi jak pro koho. Validace je prostředek, nikoli účel. Pokud mohu soudit, zmíněný problém jinak vyřešit nelze.

Navíc s těmito proprietálními CSS vlastnostmi začínajícími podtržítkem nebo pomlčkou je ohledně validace docela potíž. Specifikace je totiž připouští jako možné hodnoty, validátor je jenom nezná. To je ten slavný spor Petr Staníček versus Vilém Málek. Kloním se spíš k Pixymu, z pozice mého selského rozumu to validní je.
Leo
Profil
A co treba nejak si pohrat s height 100 (pripadne vice procent) %. Pak by se mohl scrollbar ukazat vsady :-) Osobne jsem to nikdy nepouzival. Leo
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0