Autor Zpráva
zuzka
Profil *
používám FrontPage a framy, na webu mám vlevo menu a vpravo hlavní stránku.
Chtěla bych, aby se v menu "trvale" vyznačila prohlížená stránka, např. prohlížím si fotogalerii, tak v menu bude fotogalerie jinou barvou, podtržená, šipka...

zkoušela jsem to přes aktivní odkaz, ale jakmile kliknu (i "naprázdno") do hlavní stránky, označení zmizí

půjde to ve frontpagi?
a šlo by to tak, že i když si budu ve fotogalerii prohlížet fotky, aby zůstala pořád vyznačená fotogalerie?
díky zuzka
Rustic
Profil
Pokud to správně chápu, tak chceš aby odkaz na stránku, kterou si prohlížíš, byl odlišený od ostatních.
Tohle jednoduše pomocí css nebo html neuděláš (teda alespoň co já vim)
flying gentleman
Profil
no to teda udelas, treba kdyz si budes prohlizet fotogalerii, tak das prislusnemu odkazu v menu dejme tomu tridu .aktivni a nastylujes ho, a takhle to udelas pro kazdou stranku pokazde s tim urcitym odkazem
zuzka
Profil *
jako je to třeba na stránce
http://www.otahal.cz/cz_start.htm
tam se rozsvítí červený puntík, ale nevím, jak si stáhnout do počítače to menu, abych mohla prozkoumat kód

takže to asi nepůjde?
zuzka
Profil *
to flying gentleman:
prosím víc do detailu, nerozumím
jak dám odkazu třídu aktivní?
flying gentleman
Profil
pres css, tedy do css dokumentu napises
.aktivni{color:red napriklad:)}, otazkou ale zustava, jestli umis css?
Rustic
Profil
Jak řiká flying gentleman, musíš změnit aktivní odkazy ručně pro každou stránku zvlášť.
Teď čtu, že máš stránku z rámů a tam to jde celkem jednoduše - do hlavičky kódu levého menu vložíš tohle:

<style type="text/css">
a:active { background-color: red} /* aktivní odkaz */
</style>
zuzka
Profil *
no css neumím

respektive umím změnit aktivnímu odkazu barvu (podtržení),
ale neumím označit odkaz jako aktivní, není na to někde příklad?
flying gentleman
Profil
To, co tady pise Rustic jsou s prominutim kraviny, protoze a:active pusobi na odkaz po kliknuti, nikoli na aktivni odkaz ve smyslu, jakym to myslis ty, zuzko
zuzka
Profil *
tak jsem si tu přečetla co jsou to třídy v css, ale stejně nevím, jak "to udělat pro každou stránku pokaždé s tím určitým odkazem"
flying gentleman
Profil
priklady:
mas stranku index.html v ni mas menu, ktere obsahuje mimojine odkaz na index.html, tomuhle odkazu das tridu .aktivni a nadefinujes vlastnosti

mas stranku index2.html v ni mas menu, ktere obsahuje mimojine odkaz na index2.html, tomuhle odkazu das tridu .aktivni a nadefinujes vlastnosti

mas stranku index3.html v ni mas menu, ktere obsahuje mimojine odkaz na index3.html, tomuhle odkazu das tridu .aktivni a nadefinujes vlastnosti

kapišto??
zuzka
Profil *
no ale to potom nemá cenu mít frame, když se to bude načítat pokaždý znova :o(, leda kvůli rolování
hmm tak na to kašlu
Rustic
Profil
flying gentleman: jde o to, že zuzka má rámy - a v nich zůstanou aktivní odkazy označené nejenom po kliknutí, ale i při prohlížení jiné stránky(a ne jenom 2 vteřiny co stránky nabíhají).
Meleme
Profil
Pokud máš stránky ve framech, tak nic z toho nepůjde, protože ta stránka (ten frame), kde máš menu se nijak nemění, načítá se jen ten cílový frame, kam položky z menu odkazují. Prostě když klikneš na odkaz v menu, v druhém framu se ti objeví požadovaná stránka, ale frame s menu se nijak neaktualizoval, nezměnil, tudíž je tam pořád ta samá stránka a nemůže se tak trvale změnit barva (podtržení..) odkazu. Nevím, jestli jste mě pochopili:-)

Šlo by to udělat nějak složitě přes JavaScript, ale v tom už neporadím.
flying gentleman
Profil
aha, to jsem ale nevedel, ze to ma zuzka pres ramy
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0