Autor Zpráva
flying gentleman
Profil
Tak jsem predelal stranky do validniho striktniho html (NE xhtml), a ted by me zajimalo, jak zjistim, na kolik splnuju to pixyho dogma?
to mam svoje stranky nejak porovnvat s tim dogmatem a psat si, co mam spravne a co ne?
nebo treba mam napsat pixymu a on mi odepise, nakolik splnuju dogma?
jak to je?
Nai Dzet Quiv
Profil
http://dogma.pixy.cz

Jen to porovnáš.
flying gentleman
Profil
hm, tak to je blby, mohl by pixy udelat nejakej formular, kde bys zatrhaval odpovedi, treba jestli pouzivas tabulky k formatovani dokumentu a tak, pak by se to jenom nechalo zpracovat a podle odpovedi Ano/Ne by ti to vyjelo procenta.
Nai Dzet Quiv
Profil
Ono to je jen jako pomůcka, ne standard.

Nicméně toto je zajímavý nápad, zkus to Pixymu navrhnout...
Petra
Profil
flying gentleman: To ale bezesporu nemusí vyrábět Pixy, to určitě zvládneš sám, aspoň si to budeš mít příležitost detailně prostudovat ;-)
flying gentleman
Profil
Petra: zvladnu napsat ten formular, ale nezvladnu ho pomoci php zpracovat:)
asi tak no.
peta
Profil *
flying gentleman
Proc jej zpracovavat pomoci PHP? Je to tva verze, udelej si zpracovani pomoci JS, treba. Sem videl prirucku na PHP na webu, obsahovalo to kolem 5000 slov. To je pomalu komplikovanejsi jazyk nez cestina :)
JS s DOM a spol, to je neco podobneho :)
Jednou jsem stahl nejaky program, ktery pocita slova a pro english Robinsona to naslo kolem tusim 30.000 ruznych? Ja se radeji podivam... nemam to tu, kus...
Ale to se tam opakovali ahoj,ahoja,ahoji,ahoju... Takze tech 7000 by to bylo
flying gentleman
Profil
no, javascript taky neumi, respektive js umim jeste min nez php. ale zitra mam celej den volno, tak ten form schvalne zkusim udelat, jestli me pixy nepredbehne.
Martin Kuželka
Profil
flying gentlemane, k čemu něco takového vůbec potřebuješ? Jestli je to k tomu, abys na své stránky napsal 90% Dogmatic, tak tě asi zklamu - viz. "...Každý dokument, v němž se autor k W4D veřejně hlásí, ale musí dodržovat všechny zásady Dogmatu W4."
flying gentleman
Profil
ne, chtěl bych je udělat 100% dogmatic, takže jsi mne, Martine Kuželko, ve své podstatě ani nezklamal:)
ronnie
Profil
Otázka je, proč to tam vůbec psát...je to pouze shrnutí toho, co každý, kdo netvoří prasácké weby, ví. Podle mě je to celkem zbytečné. BTW pokud ti jde jen o ikonku, projdi si web filozofa, pak můžeš mít ikonek až až.
Coudy
Profil
No pixy to W4D 90% dogmatic (As much dogmatic as possible. Getting close.) na svých stránkách má :-)
DoubleThink
Profil *
Pánové.... žasnu nad tím, kolik energie plýtváte na dodržování nějakého dogmatu

Zastavil bych se nad tím slovem - co vlastně znamená?

Dogmatismus = strnulé myšlení, lpění na nezdůvodněných názorech

Tak.

Jednou se naseru a udělám bílou stránku s větou "Hello World!" a prohlásím, že je XHTML a CSS validní, bezbariérová a 100% dogmatická, dále 100% upravená pro SEO a do smrti budu užívat nehynoucí slávy.

Probuďte se.
Nai Dzet Quiv
Profil
Souhlasím s DoubleThinkem...
Hanz
Profil
K čemu vám bude, že si dáte na stránky jak hodně to máte Dogma W4 ? Myslíte, že to uživatele zajímá? A myslíte že vědí co to je? Myslím že i dávat na stránky ikonku že jsou validní je kničemu. Zabírá to jen rychlost načítání, uživatele to nezajímá a ty co to zajímá si to umí validovat sami (já stejně už těm ikonám nevěřím. Viděl jsem je už na tolika webech co nebyly validní až hamba!).
Web byl stvořen kvůli šíření informací a ne, aby byl nějakým dokonalým uměleckým dílem (neříkám že nejsem rád když je). Já bych bral Dogmu spíše jako zdroj rad, ale né souhrn pravidel.

Jinak musím plně souhlasit s DoubleThinkem.
Charlie
Profil
Ja nechapu co resite, neni povinnost delat 100 % stranky, nekdy je to podle me spis spatne. Ja davam prednost hlavne obsahu. To je totiz jedina vec, na ktere na webu opravdu zalezi.
flying gentleman
Profil
Dobře hoši, překecali jste mě, souhlasím s tebou Doublethinku a i s těmi, co s tebou taky souhlasí. A taky s Charliem- budu se věnovat hlavně obsahu. A hotovo.
Nai Dzet Quiv
Profil
Klidně se W4D řiď. Ber to ale jako rady, nemusíš přece všude psát, kdo ti poradil a na kolik ses jeho radou řídil...
meca
Profil
neni povinnost delat 100 % stranky, nekdy je to podle me spis spatne. > Mě teda ukaž příklad, kde je to špatně ;)

A jinak. Je jastné, že se tim člověk řídit vůbec nemusí, ale myslím, že by bylo moc jednoduchý dělat weby jenom pro obsah a nehledět na kód a na podobné "píčovinky", nemyslíte?
DoubleThink
Profil *
Psaní stránek má být jednoduché - jazyk HTML byl s tímto faktorem navržen.
Nai Dzet Quiv
Profil
Ale tady se jedná spíše o CSS...
UPDATE:
Když máš validní a sémantické (X)HTML, nic na tom nemůže být špatně. Když máš ale (validní) CSS, web už nemusí být použitelný...
meca
Profil
Nai Dzet Quiv
Co že?! :-D ... To je zajímavá teoreie ;) Je to sice pravda, ale stejně tak může být ten web nepoužitelný, když je CSS nevalidní ;) Upřímně, moc to nechápu ;)
Nai Dzet Quiv
Profil
pro Mecu:
To byla reakce na:
Psaní stránek má být jednoduché - jazyk HTML byl s tímto faktorem navržen.

Chtěl jsem říct, že ať v (X)HTML uděláš cokoliv (bavíme se o striktních verzích), a je to sémantické a validní (říkejme raději podle standardů), nemůže na tom být nic špatně. Nic.

CSS je něco jiného, tam záleží i na úvaze autora, jestli bude šedé písmo na černém podkladu dobře čitelné...

To je ten rozdíl, (X)HTML nepotřebuje (teoreticky) žádnou kontrolu lidmi, VŠE udělá třeba "stroj". CSS se musí kontrolovat lidmi (zatím ;-) ).
meca
Profil
Mno já chápal že to není reakce na "Psaní stránek m být jednoduché..." Ale teďkon až vidím, že to bylo úplně scestné ;)
Nai Dzet Quiv
Profil
* * * * *
(Už jsem to pochopil.)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0