Autor Zpráva
nightrider
Profil
Jak mám zprávně udělat objednávky? Zatím to mám pod mailem. Pokud klient je novej, tak se udělá zápis nového,ale pokud je schoda mailu, tak se pod klienta vloží jen objednávky. Dělám dobře? Pokud ano, tak by jsem se chtěl zeptat jak to vyřešit s kontaktními údaji? Třeba se človíček časem odstěhuje a další jeho nákupy budou pod starou adresou. Děkuju za každej názor.

Teď mně napadlo pokud se mail schoduje nevynecháme,ale provedeme update :-)
Co vy na to? To mi dává další otazník :-) co když klient původní objednávku chtěl odeslat na adresu rodičů? Řeším to asi už moc :-)
Joker
Profil
nightrider
poznámka mimo: správně (zprávy jsou třeba v televizi), shoda (schody jsou ve schodišti). To ostatní jsem už ochotný tolerovat :-)

K tématu:
No a proč by si klient nemohl zadat nějakou výchozí adresu?

co když klient původní objednávku chtěl odeslat na adresu rodičů?
No a? Adresa musí stejně být vázaná na objednávku (těžko můžete při změně adresy přepsat staré faktury, nehledě na to, že by nešlo udělat dvě objednávky na různé adresy), takže kde je problém?
bohyn
Profil
nightrider
U nakupu bez registrace bych klidne zakaznika nechal pokazde vyplnit adresu, kontakty atd znovu s tim ze mu nabidnu registraci. Pokud registraci nevyuzije, priste bude muset vyplnit udaje znovu. Proc se snazit udelat programy chytrejsi nez uzivatel, nakonec jsou z toho jen problemy. Tobe odpadne reseni jak udelat update databaze, a uzivateli starosti s tim co delat, kdyz mu system cpe nejakou adresu, kterou ani treba nezna.
nightrider
Profil
System mu nic necpe udelal jsem to tak ze pokud adresa souhlasi, tak se vkladaji pouze objednavky pod starou registraci.
bohyn
Profil
nightrider
pokud adresa souhlasi, tak se vkladaji pouze objednavky pod starou registraci.
registrace/bez registrace je v tom trochu hokej. Kazdopadne to abys nemel v tabulce duplikovane zaznamy resi normalizace databaze. Neni preba do toho cpat e-mail. Nic vic bych neresi.
nightrider
Profil
Normalizace? Db jako taková neumí porovnávat data nebo jo?
bohyn
Profil
nightrider
Db jako taková neumí porovnávat data nebo jo?
Zalezi na tom jak s ni nakladas, treba unique index porovnava data. Vetsinou se to osetruje v aplikacni logice, ale neni problem si napsat funkci treba v MySQL a vkladat data pres ni. Koukni na tenhle clanek, tam jsou celkem pekne popsany normalove formy.
Joker
Profil
nightrider
System mu nic necpe udelal jsem to tak ze pokud adresa souhlasi, tak se vkladaji pouze objednavky pod starou registraci.
Pod jakou registrací, když je to bez registrace?

Už se taky nějak ztrácím- co se vlastně řeší za problém?
Pokud nechci registrace, teoreticky by mi v základním případě stačila jenom jedna tabulka pro objednávky (nepotřebuju ani tabulku pro uživatele), plus vazební tabulka mezi objednávkou a zbožím.
Nevím, co je tu k řešení na adrese.

Základní hrubá tabulka pro objednávky: ID objednávky (primární klíč) | e-mail | jméno | adresa | ...
...pro začátek by něco takového stačilo. V další fázi se můžu začít vrtat v tom, že databáze je v první normální formě, ale není ve druhé, protože minimálně mezi jménem a e-mailem existuje závislost, kterou tabulka nezachycuje, dál se můžu hrabat v tom, že při jemnějším rozlišení není adresa atomický údaj... a tak dál.

Tohle je právě ta normalizace.
bohyn
Profil
Joker
pro začátek by něco takového stačilo. V další fázi se můžu začít vrtat v tom, že databáze je v první normální formě, ale není ve druhé
Databaze by se mela uz navrhovat normalizovana, pozdejsi normalizace sebou prinasi jen spoustu problemu a prepisovani hromady kodu.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0