Autor Zpráva
David Beneš
Profil *
Dobrý den,

jak je správně uvedeno tady na Jakpsatweb.cz (http://www.jakpsatweb.cz/iframe.html#atributy), výška vnořeného rámu (iframu), zadaná v procentech (height="100%"), se odvozuje od výšky okna - tj. "stoprocentně vysoký" iframe je tak vysoký, jak vysoký je jeho obsah, např. vnořená stránka.
Já bych ale potřeboval udělat iframe, který se bude vždy "protahovat" až na dolní okraj stránky "rámující" - podle toho, jak je zrovna vysoká; tj. který by byl vysoký "stoprocentně" podle stránky "rámující", ne vnořené.

Jde o to: Snažím se vyrobit stránky, které by nalevo mely takový ten klasický obsah, tj. výčet (klikatelných) názvů sekcí v jednom sloupci. Použil jsem (doufám) nejjednodušší možnost - obsah napsal jako samostatnou stránku a tu vložil do (vždy stejného) iframu na každé ze "skutečných" stránek. Potud v pohodě.
Rád bych ale měl (a mám) několik nejspodnějších řádků obsahu (jsou tam počítadla apod.) na pevno "přichycených" k dolnímu okraji stránek. Použil jsem CSS vlastnost "position" a na samotné stránce obsahu počítadla skutečně zůstávají pěkně dole.
Jakmile ale obsah (stránku s obsahem) vložím do toho iframu na vlastních "rámujících" stránkách, je iframe, v němž je obsah zobrazený, samozřejmě jen tak vysoký, jak vysoká je samotná stránka obsahu - což tam, kde "rámující" stránka je vyšší než stránka zanořená, znamená, že dolní okraj obsahu zůstává viset např. v polovině výšky "rámující" stránky.

Jde prosím v tomhle smyslu s výškou iframu nějak pohnout - tj. přimět vnořenou stránku, aby využila veškerou výšku, kterou jí stránka "rámující" (a její iframe) může poskytnout?

Předem moc děkuju.
Radek9
Profil
Tady
Bubák
Profil
obsah napsal jako samostatnou stránku a tu vložil do (vždy stejného) iframu
Rámy mají spoustu nevýhod, prakticky tytéž nevýhody má IFRAME, pokud vkládáš obsah. Lepší je do stránky vkládat menu:
www.jakpsatweb.cz/include.html#iframe
David Beneš
Profil *
Aa, omlouvám se - vypadá to, že jsem se nevyjádřil moc srozumitelně...
To Bubák: Ten můj "obsah" má být samozřejmě právě menu (jen mě nenapadlo použít tohle výstižnější slovo :) ).

Takže to zkusím znovu - udělal jsem už i jednoduché ukázky:
Stránky by měly být postavené v zásadě takhle - na levé straně Menu v iframu, oddělené svislou čarou od vlastního textu v hlavním sloupci.
Na prvním příkladu je vše v pořádku - text je "nižší" (přesněji řečeno končí výše) než vnořená stránka s Menu a vypadá to hezky.
Problém nastává, když je text "vyšší" (končí níže) než vnořená stránka Menu. Pro iframe s vlastností height="100%" totiž těch sto procent znamená sto procent z výšky vnořené stránky, nikoliv stránky "rámující".
Jenže já bych naopak potřeboval, aby se iframe výškou vždy přizpůsobil aktuální výšce "rámující" stránky, bez ohledu na rozměry vnořeného Menu - tj. aby mi ta svislá čára (je to část borderu) sahala vždy až dolů a "Text, upevněný dolů" byl opravdu až dole.

To Radek9: Moc děkuju, ale ten skript mi tam zatím nijak nezafungoval... Měl by?
Bubák
Profil
Moc děkuju, ale ten skript mi tam zatím nijak nezafungoval... Měl by?
Provedl jsem mnoho testů a za základě toho mám na stránce mám napsané, kdy skript funkuje a kdy ne.
David Beneš
Profil *
To ano, s tím není žádný problém :) - a ten skript je moc šikovný, děkuju za něj, určitě se někdy bude hodit.
Jenomže řeší něco jiného, než potřebuju. Přizpůsobuje výšku iframu výšce vložené (vnořené) stránky (jako tady) - kdežto já ji potřebuju přizpůsobit výšce stránky "rámující", tak, aby mezi nimi nebyl dole rozdíl (jaký je tady dole).
daewoo
Profil *
Problém s automatickým přizpůsobením výšky rámu je mnou vyřešen na [url=http://wmade.ic.cz/?akce=clanky&clanek=186]Odkaz[/url].

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0