Autor Zpráva
Pavellll
Profil *
Zdraví. Ais vypadám jako blbec, ale prosím vás. Jde udělat i v HTML, nebo pouze v PHP, že při najetí na nějaký hyper. odkaz se vlatně dole v prohlížeči zobrazí adresa odkazu : Př.: www.??.??.cz/index.html . Chci se zeptat na to, jestli je nějak možné odstranit to html. Díky moc a snad to všichni pochopíte..
Akacko
Profil
Pavellll
To se dělá pomocí htaccess.
Pavellll
Profil *
Ahaa...Achjo..Zase něco, čemu absolutně nerozumím :-( Byl by někdo tak ochotný mi sem napsat, jak jednoduše to mám udělat? Stačí mi pouze úvodní obrazovky..Indexy.. Díky moc za pomoc.
bohyn
Profil
Pavellll
Sice nevim k cemu je to dobre...
RewriteEngine On
RewriteCond	%{REQUEST_FILENAME}	!-d
RewriteCond	%{REQUEST_FILENAME}	!-f
RewriteRule	^([a-z]+)$	/$1.html [L]


Jeste to de udelat tak ze si vytvoris pro kazdou stranku adresar a do ni nahrajes index.html (pro kazdou stranku jiny), ale to je celkem prasarna.
Pavellll
Profil *
Fííííha...Hele, teďka už fakt vypadám jak ******** co mám v tomhletom kódu upravit? Vidím to porpvé v životě, tak trošku trpělivosti, prosím. :-) Díky
bohyn
Profil
Pavellll
co mám v tomhletom kódu upravit?
Nic. Prepise adresy typu example.com/stranka na example.com/stranka.html pokud to neni soubor nebo adresar, tzn. kdyz budes mit adresar obrazky tak example.com/obrazky to neprepise.

Edit: stranka muze obsahovat jen znaky a-z, da se to ale upravit.
Pavellll
Profil *
No..tak abych pravdu řekl....Tak jsem z toho úplně blbej...V tom kódu přece musím něco změnit, aby mi to souhlasilo se stránkou..Jenže stále envím, co mám přepsat atd..Díky
Akacko
Profil
Pavellll
Nemusíš měnit nic. Jen to ulož do souboru .htaccess (tečka na začátku musí být) a ten soubor dej do stejného adresáře, kde máš index. Potom si do prohlížeče zadej adresu své webové prezentace, ale bez přípony .html.
Pavellll
Profil *
A v čem to mám uložit? Díky
Akacko
Profil
Pavellll
V libovolném textovém editoru.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0