Autor Zpráva
Senky
Profil
Dobry den. Zacal som rozmyslat, ze by som svoje stranky, ktore su pristupne iba prihlasenym uzivatelom, zverejnil aj vyhadavacim botom (ako v phpbb) avsak neviem ako. Ani google nic nechce prezradit (alebo neviem ako hladat?). Nevie niekto ako na nich? Zistuju sa pomocou IP? Alebo ako? Dakujem
srigi
Profil
Senky
To co pozadujes je kravina z pricipu. Sukromne stranky, na ktore nie je verejny pristup? Ked na ne pride anonymny navstevnik z vyhladavaca a najde tam iba info, ze sa musi registrovat aby obsah videl, tak odide. Okrem toho ta za toto budu vyhladavace celkom isto penalizovat. Ak ked sa zisti, ze robot ma pristup aj do chranenej sekcie, bude to velka bezpecnostna diera, nakolko nie je vobec problem sa za robota vydavat.

Ale spat k otazke. Robi sa to tak, ze na strane servera (v PHP) kontrolujes hlavicku $_SERVER['USER_AGENT']. Tu je zoznam hlaviciek, ktore posielaju vyhladavaci roboti. V PHPcku potom napises obycajne:
IF (si_robot) {
  zobraz chraneny obsah

} ELSE {
  nemas povoleny pristup
}
Senky
Profil
Dakujem za vyjasnenie. A teraz to vysvetlim ja. Ziadne take stranky nemam, teda aspon neplanujem zverejnit pristup pre botov. Islo mi len o pricnip, ako to vlastne robi phpbb, a po pripade ako by som to mohol vyuzit ja. A teda dakujem za odpoved...

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0