« 1 2
Autor Zpráva
Majkl578
Profil
imploder
to co jsi napsal je prave to o cem mluvim. kdyz on dela hru, tak predpokladam, ze tam bude mit mnozstvi ruznych vypoctu, veci co patri k sobe apod. nerikam, ze tvuj kod je spatny, ale chybi mi tam prave to svazani spolecnych veci (prefixovani prvku je osklive).

mimojine, to co jsem napsal je staticke. to vyvraci tvoje tvrzeni o instancich (nevytvari se pokazde) a pameti.
pro potvrzeni toho, ze s pameti to vychazi nastejno jsem udelal test. tvuj kod vysel s vysledkem 325956 bajty, muj kod s 326848 bajty.
abych k tomu pridal jeste nejnovejsi prvek php - namespace. udelal jsem tento kod:
<?php
namespace HpGenerator;

const WIDTH = 100;

const HEIGHT = 15;

function generateCssHp($userHas, $max) {
return $userHas * (namespace\WIDTH / $max);
}

$uzivatelovoHp = 18;
$maximum = 20;

?>

<style type="text/css">
.lives {
    width:<?php echo namespace\WIDTH; ?>px;
    height:<?php echo namespace\HEIGHT; ?>px;
    background: #FF0000;
}
.user-has {
    width:<?php echo namespace\generateCssHp($uzivatelovoHp, $maximum); ?>px;
    height:<?php echo namespace\HEIGHT; ?>px;
    background-color: rgb(0,255,0);
}
</style>

<div class="lives"><div class="user-has"></div></div>


a vyslo to s 326096 bajty.

tak ted si poloz otazku, jestli nekoho par set bajtu ukousne.
tiso
Profil
Majkl578kdyz on dela hru
To je prvý kameň úrazu, stačí sa pozrieť na vlákna ktoré založil v jeho profile :-) :-( :-)
imploder
Profil
Majkl578
mimojine, to co jsem napsal je staticke. to vyvraci tvoje tvrzeni o instancich (nevytvari se pokazde) a pameti.
Tak to jo, potom to nevadí. Namespace v PHP jsem ani nevěděl že jsou. Stejně mi ale připadá, že u takhle jednoduché funkce je lepší ji udělat prostě jednoduše. Alastor, jak je vidět, má často problémy se základníma věcma a když ta hra bude napsaná nějak aspoň trochu rozumně klidně bez použití nějakých specialit, tak to bude úspěch. :)
Teď má na výběr obě varianty. Kdyby potřeboval, tak si tu funkci do objektu zabuduje (za předpokladu, že principu objektů porozumí - pokud ne, tak by si jejich použitím stejně nepomohl).

P.S.: čím jsi měřil to využití paměti - funkcí v PHP memory_get_usage, nebo nějak jinak?
Majkl578
Profil
imploder
namespace jsou prulomovou novinkou v (prulomovem?) php 5.3. viz manual
pamet jsem meril funkci memory_get_peak_usage (maximalni vyuziti pameti) umistene na konci skriptu.
NoName
Profil *
Majkl578
Jo, super, mame namespace a ted uz mu jenom zbyva poradit Nette pro 5.3 ;). Ja chapu, ze pouziti OOP na webovou hru je fajn, ale on to proste nepochopi... Tech vypoctu je tam pozehnane, ale on to ve tridach mit nebude, to mi ver ;). Ten clovek ma problemy se zakladni logikou a syntaxi a on mu doporuci skoro Nette...
Majkl578
Profil
NoName
tak to moment. k namespace jsme se dostali az pres diskuzi okolo zbytecnosti tridy, kterou jsem napsal v [#18]. nette mu radit nebudu, kdyz umi sotva zaklady, nicmene tou tridou jsem mu chtel poukazat, ze to jde i lepe nez prasacky.
mimojine, pokud se zname, uvital bych, kdybych vedel, s kym se bavim (pokud ano, tak skryvani se za prezdivkou 'NoName' je zbabelost).
« 1 2

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0