Autor Zpráva
Estetic
Profil *
Ještě jeden dotaz,
potřeboval bych udělat (asi v JS) script, který by mi po kliknutí zobrazil skrytý text, který před tím nebyl vidět. Nevím jak na to..
Děkuji
fajzen
Profil
Jedna z možností:

<div id="skryte" style="display: none;">
Skrytý text
</div>

<a href="#" onclick="document.getElementById('skryte').style.display='block';">Zobraziť text</a>
Estetic
Profil *
Díky, velmi jsi mi pomohl :)
Estetic
Profil *
Ale mám další problém - pokud jich je na jedné stránce íce, a otevřu jeden, druhý již nefunguje, dalo by se změnit jméno, ale není ještě jiný způsob? [url=http://estetic.ic.cz]WEB/url]
Venca V
Profil
Ale mám další problém - pokud jich je na jedné stránce íce, a otevřu jeden, druhý již nefunguje, dalo by se změnit jméno, ale není ještě jiný způsob?

Id může být na stránce jen jednou, je to jedinečný identifikátor; takže musíš ty další id přejmenovat a podle toho si to upravit...
Estetic
Profil *
To právě vím - ptal jsem se, jestli se to nedá udělat jinak :)
fajzen
Profil
na tom webe si síce zmenil id tomu druhému divu, ale v onclicku si dal aj tomu druhému odkazu id prvého divu, preto to nefunguje:
Musíš to upraviť takto:

Prvý článok:
<div id="skryte1" style="display:none;">Prvý skrytý text</div>
<a href="#" onclick="document.getElementById('skryte1').style.display='block';">Zobraziť prvý skrytý text</a>


Druhý článok:
<div id="skryte2" style="display:none;">Druhý skrytý text</div>
<a href="#" onclick="document.getElementById('skryte2').style.display='block';">Zobraziť druhý skrytý text</a>


X-tý článok:
<div id="skryteX" style="display:none;">X-tý skrytý text</div>
<a href="#" onclick="document.getElementById('skryteX').style.display='block';">Zobraziť x-tý skrytý text</a>



Ďalším riešením by bolo vytvoriť si funkciu, ktorá by mala ako parameter id divu, ktorý má zobraziť a v onclicku odkazu volať túto funkciu:

<script>
function zobraz(div)
{
  document.getElementById(div).style.display= 'block';
}
</script>

<div id="skryteX" style="display:none;">X-tý skrytý text</div>
<a href="#" onclick="zobraz('skryteX');">Zobraziť x-tý skrytý text</a>


Spôsoby sú ekvivalentné, ale ak bude tých článkov veľa, druhým spôsobom môžeš ušetriť pár písmen :)
Estetic
Profil *
Děkuji za radu :) Tohle jsem myslel :)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0