Autor Zpráva
Martos
Profil *
Dobrý den, sice se tady asi zabýváte programováním www stránek, ale třeba mi někdo poradí s programováním v excelu.
Chtěl bych v excelu udělat jednu funkčnost. V listu bych měl tabulku, kde by ve sloupci A byly státy evropy a ve sloupci B by byly počty obyvatel. Tyto počty obyvatel by byly naformátovány pomocí Podmíněného formátování (nejméně obyvatel nejsvětlejší barva, nejvíce obyvatel nejtmavší barva).
Dále by byla v listu vložena mapa, která by byla překreslena pomocí vložení Tvaru "Klikihák". Pro každý stát by byl jeden objekt (jeden Tvar). Teď mi jde o to, aby se barva tohoto Tvaru (konkrétního státu) změnila podle barvy, která je definovaná podmíněným formátováním. Pak na mapě Evropy uvidím vybarvené Tvary, kde nejsvětlejší barvy budou státy s nejmenším počtem obyvatel atd.

Můžete namítnout, ať si jednotlivé tvary obarvím ručně, ale ty čísla ve sloupci B se budou dynamicky měnit. Plánuju ve sloupci B ještě různé podmínky a data v tomto sloupci pak budou pokaždé jiná, tím pádem pokaždé jinak se mi díky podmíněnému formátování buňky změní a pokaždé by se tím pádem měla změnit barva i v té mapě.
Jde to nějak řešit?
Předem díky
Martin Budek
Mastodont
Profil
Ano, jde to. Listy mají událost Change, která proběhne po změně hodnoty v libovolné buňce, v té události se dá spustit libovolný kód. Ideální by asi bylo nahrát si makro, ve kterém ručně přeformátujete ten tvar, aby bylo jasné, jak se na něj v kódu odkázat.
_es
Profil
Udalosť Change je dosť nevyspytateľná, hlavne ak je použité podmienené formátovanie alebo automatický filter.
Možno bude lepšia udalosť Calculate a vzorce. Asi to nepôjde bez skúšania a krokovania makier.
Mastodont
Profil
Jenže Calculate neumožňuje zjistit, kde došlo ke změně, kód by se spouštěl pro každý přepočet. Ale použít se samozřejmě dá.
_es
Profil
Mastodont
Udalosť Change často hlási zmenu aj keď nenastala, alebo pre veľa buniek naraz, tak na to treba myslieť, aby makrá nespôsobili to, že Excel veľmi zaťaží procesor alebo zatuhne. Dali by sa no to použiť aj formuláre, kde sú udalosti spoľahlivejšie, no tým zase nastanú iné problémy.
Najistejšie a najjednoduchšie je spúšťať celé to zložité makro samostatným tlačidlom a nie nejakou udalosťou.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0