Autor Zpráva
DethLev
Profil
Ahoj, co myslíte... je vhodné používat zkratku FAQ? Například v horizontálním menu si neumím představit jinou variantu. Nebo máte někdo nápad?

Co třeba "otázky / odpovědi"?
panther
Profil
DethLev
záleží na typu stránky, na cílové skupině, kterou má oslovovat. Jednalo-li by se o web pro babičky a dědečky, vhodné by to nebylo.

Na druhou stranu, tato zkratka je v současné době již celkem zažitá, záleží na tvé uvaze. Dalo by se to nahradit „častými dotazy“, jak je tomu v českém překladu.
Miloš
Profil
panther
Jak jsem proti míchání jazyků na jedné stránce, je fakt, že FAQ je vcelku zažitá zkratka a přijde mi lepší než ČKD ;-)
Str4wberry
Profil
Nebo by se to dalo nahradit slovem „Nápověda“.
Miloš
Profil
Str4wberry
Ale skřípe to, protože to po mém soudu není tak úplně totéž.
Klidně si dovedu představit, že ze stránky povedou oba odkazy – jeden na nápovědu, druhý na FAQ.
DethLev
Profil
Jou tak díky za názory :-)

Myslím, že by mohlo být dobré použít FAQ v kombinaci s popiskem "často kladené otázky".
Miloš
Profil
Ještě mě napadlo takové řešení neřešení:
<a href="faq.html" title="Často kladené dotazy">FAQ</a>

případně v součinnosti s něčím jako jsou cotojátka.
Chamurappi
Profil
Reaguji na DethLeva:
Hlasuji pro „časté dotazy“. Je to jen o trochu delší a dokonale pochopitelné.


Reaguji na Miloše:
Běžní uživatelé na „title“ moc nekoukají (protože na odkaz najede, až když chce kliknout) a pokročilejší spíš porozumějí zkratce „FAQ“.
Ghosting
Profil
A co Často kladen otázky popř. Často kladen otázky (FAQ)?

Myslim si však že vše záleží na cílové skupině jak psal panther.
imploder
Profil
Souhlasím s Chamurappim, "časté otázky" jsou jako česká varianta asi nejlepší. Případně by se dalo použít něco jako "otázky a odpovědi".
_es
Profil
Alebo možno Odpovede na najčastejšie otázky, Odpovede na základné otázky a pod.
DethLev
Profil
Chamurappi

Tak nakonec jsem se rozhodl také pro variantu časté dotazy, myslím že je to nejlepší.

_es

"Odpovede na najčastejšie otázky, Odpovede na základné otázky a pod."... nezdá se Ti to trochu dlouhé?

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0