Autor Zpráva
tom5589
Profil *
Dobry den, dostal jsem za ukol udelat administracni rozhrani pro jeden web. ovsem nevim si rady jak vytvorit tabulku pro "sekci cenik"
(viz: http://studio-mystery.studior.cz/cenik.html )
pozadavek byl takovy, aby si administrator mohl upravovat ceny, pridavat nove polozky do ceniku i s cenou (napr strihani vlasu - 300kc) a moznost pridat celou novou tabulku
(nyni muzete videt tabulky s nadpisy: Péče o ruce, Kadeřnictví dámské , Kadeřnictví pánske........)
chtel bych tedy poradit, jak vytvorit strukturu tabulky (sql) pro takovyto cenik... tabulka ceniku (v html) je tvorena:
nadpis tabulky: Kadeřnictví dámské
popis sluzby: Mytí + reg. + foukaná
cena sluzby: od 320,-
.
.
.

napadlo me vytvorit tabulku "cenik" kde buodu sloupce:
id - nadpis_ceniku - sluzba - cena
ovsem dostal jsem se do problemu, jak s tim sloupcem nadpis_ceniku, asi bude lepsi vytvorit novou tabulku, napriklad s nazvem nadpisy_ceniku a tam mit jednotlive nadpisy.. myslite ze to je nejlepsi reseni?

nemame k dispozici kodera, a na tu administraci celkem spechame, tak jsem to dostal za ukol ja, ktery ma aspon trochu poneti co to je php a mysql, ovsem nejsem v tom vubec zabehly tak se obracim z dotazem k Vam.

predem dekuji za odpoved
Akacko
tom5589
Podle toho co jsem pochopil by návrh mohl vypadat nějak takto:

Tady jsou ty tabulky v SQL:
Create table oddeleni (

idOddeleni Int NOT NULL AUTO_INCREMENT,

nazev Varchar(20) NOT NULL,

Primary Key (idOddeleni)) ENGINE = MyISAM;

Create table sluzby (

idSluzby Int NOT NULL AUTO_INCREMENT,

nazev Varchar(50) NOT NULL,

cena Int NOT NULL,

idOddeleni Int NOT NULL,

Primary Key (idSluzby,idOddeleni)) ENGINE = MyISAM;

Alter table sluzby add Foreign Key (idOddeleni) references oddeleni (idOddeleni) on delete  restrict on update  restrict;
tom5589
Profil *
dekuji za navrh, pochopil jsi to dobre (doufam :))... ted to pujdu vyzkouset, snad se mi to povede nejak zprovoznit...

btw. muzu se zeptat jaky program na navrh databazi pouzivas? koukam ukazuje ti to i graficky nahled, coz je celkem prijemne... jak rikam, s DB nepracuji takze to neznam...

diky moc, Tom
Akacko
tom5589
Jedná se o Toad Data Modeler od firmy Quest Software (verze 2.25, kterou už na internetu těžko seženeš). Je to trial verze omezená na počet entit (tuším, že max. 25 tabulek). Existuje i verze 3, ale ta je omezena časově.

Jinak je to skvělý program. Takový wysiwyg editor. Hodně urychluje práci a orientaci.

Existuje i alternativa DBDesigner, ale ten mi pořád padal.

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: