Autor Zpráva
tazatel ?
Profil *
Mám velkou prosbu ? Potřeboval bych poradit, jak co nejjednodušeji udělat v Photoshopu úpravu JPG obrázku. O co jde konkrétně. Když si opatřím obrázek, který bych rád použil do našeho webu, ale je například s bílým pozadím a já bych potřeboval pozadí změnit na stejnou barvu jako je pozadí na našem webu. S tím, že je na obrázku třeba auto a k tomu autu vedou šipky s textem například kola, kufr atd. Tedy dostat za to pozadí webu, aby to šlo lehce a nepřepsal se mi ten text s šipky a pozadí bylo v barvě webu ?? Dík moc za každou radu. :-)

Moderátor Chamurappi: Za otázkou se dělá jeden otazník, ne tři! A před tím jedním otazníkem se nedělá mezera.
fuckin
Profil *
z tech objektu co tam chces nechat si udelej vrstvy, pak tam hod tve zvolene pozadi a ty vrsty dej nad to a mas to.
tazatel ?
Profil *
To jsem zkousel, mam ten obrazek, pak vrstvu s barvou kterou chci dostat na pozadi a ted sem se snazil tu vrstvu tam dostat, ale vzdy mi to delalo trosku neco jineho, zmenil barvu aj ten obrazek. Nevim, jaky prikaz pouzit z menu, aby to ty dve vrstvy ok spojilo ???
Nox
Profil
Předpokládám, že obrázek ve vrstvách nemáš, když píšeš, že si ho někde opatříš

V tom případě musíš nějak to "pozadí" označit, protože když máš normálně obrázek, tak program vidí prostě řadu bodů, ale nezná obsah.
Možností je spousta, jedna z nejjednodušších je Magic Wand (pohrát si s tolerancí a on/off continuous), potom třeba Select > Color range,
(Magnetic) Lasso atd.
Po výběru si uděláš novou vrstvu, vezmeš plechovku, obarvíš a je to
Laguna
Profil
tazatel ?
Možná trošku podrobněji jinde.Vim že když nevíš oco jde že tyhle rady jsou sice správné ale pro pochopení nanic.
Já sám když něco potřebuji tak raději podrobnějui.Dej sem mail nebo skype.ozvu se ti.(jestli chceš)
tazatel ?
Profil *
Ano Laguna, budu rad, kdyz se ozves treba na ICQ :-) dik

UIN- 420071232 :-)
Laguna
Profil
OK za hodku jsem doma z práce.Zatim si připrav číslo barvy podkladu.
Takové to třeba #CC9955
Jinak já potřebuji pomoc s php, html, jak seš na tom ty??
Ještě hod odpoved a raději už dost, nejsme na chatu.
tazatel ?
Profil *
Ok , budu cekat, cislo mam, to je lehke to sem nabral prez kapatko z pozadi stranky :-) Budu rad kdyz se lognes jeste vecer, protoze prez den nejsem jinak u PC kde bych mel ty zpravne programy :-)
tazatel ?
Profil *
jaj tak to ja neumim, ja mam jen udelaneho admina naprogramovaneho nekym jinym a jen prez admina pridavam obsah stranek, mam redakcni system :-)
wikman
Profil *
-pomocí (Q) sepřepnež do ržimu rychlé masky
- pomocí (B) a pravé myši si nastavíš stopu
- to co chceš aby zůstalo nedotknuté obarvíš (vyklikáš), mělo by to mít takovou "prasátkovou" barvu
- pokud jsi skončil a jseš spokojenej, stiskneš o5 (Q)--> to tě vrátí z5 do normálního režimu, kde se ti objeví selekce/výběr (tady
pozor!!! pokud se ti nevybralo co jsis vyklikal, tak použij klávesovou zkratku ctrl+shift+I čímž se ti vyběr invertuje/prohodí)
- selekci zkopíruj pomocí ctrl+c a vlož pomocí ctrl+v...tím se ti automaticky vytvoří nová vrstva s tím co jsis vybral a bez pozadí
- já osobně bych to teď uložil
- vytvoř si novou vrstvu a tu (pokud je nad "autem") myší přetáhni pod původní vrstvu
- označ si ji a v okně barev si dole v nabídce zadej číslo barvy pozadí (stačí 2x kliknout na čtverec pozadí/popředí v panelu nástrojů)
- stiskni (B) a použitou barvou si udělej pozadí
- ctrl+e sloučení vrstev--> a uložení (jpg;gif;png.....72dpi)

hodně zdaru :-D
wikman
Profil *
-pomocí (Q) se přepnež do režimu rychlé masky
- pomocí (B) a pravé myši si nastavíš stopu
- to co chceš aby zůstalo nedotknuté obarvíš (vyklikáš), mělo by to mít takovou "prasátkovou" barvu
- pokud jsi skončil a jseš spokojenej, stiskneš o5 (Q)--> to tě vrátí z5 do normálního režimu, kde se ti objeví selekce/výběr (tady
pozor!!! pokud se ti nevybralo co jsis vyklikal, tak použij klávesovou zkratku ctrl+shift+I čímž se ti vyběr invertuje/prohodí)
- selekci zkopíruj pomocí ctrl+c a vlož pomocí ctrl+v...tím se ti automaticky vytvoří nová vrstva s tím co jsis vybral a bez pozadí
- já osobně bych to teď uložil
- vytvoř si novou vrstvu a tu (pokud je nad "autem") myší přetáhni pod původní vrstvu
- označ si ji a v okně barev si dole v nabídce zadej číslo barvy pozadí (stačí 2x kliknout na čtverec pozadí/popředí v panelu nástrojů)
- stiskni (B) a použitou barvou si udělej pozadí
- ctrl+e sloučení vrstev--> a uložení (jpg;gif;png.....72dpi)

hodně zdaru :-D

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0