Autor Zpráva
IE8
Profil *
jde nebo nejde vypnout v IE8 nějakým rychlým odkazem javascript nebo java, jako třeba v Opeře? Jestli ne, tak to se zase microsoft posr*l.

Moderátor Chamurappi: Myslíš, že titulek „IE8 čím mě odrovná na první dojem“ vystihoval podstatu dotazu?
Chamurappi
Profil
Reaguji na neznámého tvora, který ani neumí smysluplně vyplnit políčka „jméno“ a „název tématu“:
V žádné verzi Exploreru nešlo a nejde jednoduchým způsobem vypnout JavaScript. Nejjednodušší asi je nastavit nejvyšší úroveň zabezpečení, to vypne nejen JS, ale i jiné mocné hračky.

to se zase microsoft posr*l
1) Piš slušně, viz pravidla.
2) Vývojář webu si s takovou situací dokáže poradit a běžný uživatel vypínač JavaScriptu nepotřebuje (většinou neví, co JS je).


Teď jsem si uvědomil, že v osmičce je integrovaný jakýsi Web Developer Toolbar křížený s Firebugem, spouští se klávesou F12 a v menu Disable je i Script. Takže to nakonec je docela snadné. (A nezakáže se tím jen JavaScript, ale všechny skriptovací jazyky.)
mpark
Profil
Zkoušel jsem to, Chamurappi má pravdu s tím F12, jenom to "Script" pro vypnutí javascriptu, je neaktivní, ale to může být tím, že mám Windows 7 RC a ještě to nemají vychytaný.:-)
Miloš
Profil
A je neaktivní jen u stránek z localu, anebo u všech?
Protože třeba kompatibilní režim mi taky u lokálních stránek nenabídne.
mpark
Profil
Miloš
tak jsem to prozkoumal a to zneaktivnění je jen v případě, když stránka nějaký javascript obsahuje, když tam není, nejde to zakázat protože není co zakazovat, což je logické, ale zbytečná fjíčůrka.
Funguje jak na local tak hostingu.
Bubák
Profil
Nejjednodušší asi je nastavit nejvyšší úroveň zabezpečení, to vypne nejen JS, ale i jiné mocné hračky.
Což je přesně to, co potřebuje BFU.
Ostatní prohlížeče, na rozdíl od IE, zase nemají možnost nastavení pro jednotlivé zóny.
Ostatní prohlížeče zase mají možnost nastavení pro domény, podrobnosti záměrně neprobírám, nejsou tématem dotazu.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0