Autor Zpráva
Carl J
Dobrý den všem,
napsal jsem stránky v HTML a zveřejnil je na zaplaceným webhostingu, ale po dvou dnech po zveřejnění se mi v prohlížeči mozila přestali zobrazovat písmena s háčky a čárky a místo nich je jakýsi otazník v kosočtverci. Dočetl jsem se, že to lze vyřešit určitými meta značkami, které definují češtinu. Doufám , že mi správně poradíte a předem všem moc děkuji za odpovědi.
Chamurappi
Reaguji na Carla J:
Doufám, že mi správně poradíte
Bez odkazu na problémovou stránku to nepůjde. Záleží na tom, v jakém kódování jsi ji uložil.
Budulinek
Jak píše Chamurappi, chtělo by to odkaz na tvou stránku. Jinak ale můžeš zkusit vložit tohle:

<meta http-equiv="content-type" content="text/html;charset=windows-1250">

Často se používají taky iso-8859-2 nebo UTF-8. Takže kdyžtak můžeš zkusit prohodit windows-1250 za některý z těch dvou. Více o kódování můžeš najít tady.
Carl J
Pardon, ve snaze na nic nezapomenout jsem to neuvedl. www.instalaterstvi-sykora-regner.cz
Carl J
Tak už tomu rozumím, chtěl jsem se jen ujistit, jestli je to ono. Je třeba dodržovat nějaké pořadí v meta značkách? Tim myslim, nejdřív keyword, pak definování písmen nebo je to jedno? Osobně si myslím, že keywords by měli být prvořadé kvůli prohlížečům.
Chamurappi
Reaguji na Carla J:
Osobně si myslím, že keywords by měli být prvořadé kvůli prohlížečům.
Nechtěl jsi spíš napsat „vyhledávačům“? Nepamatuji si, že by někdy nějaký prohlížeč něco dělal s <meta name="keywords">.
Vyhledávače už dnes také na tento <meta> element zpravidla neberou ohledy. A jestli berou, na pořadí v hlavičce záležet stejně nebude.

nejdřív keyword, pak definování písmen nebo je to jedno?
Nejdřív <meta> s kódováním, pak teprve cokoliv, v čem jsou české znaky (<title> a spol.).
Carl J
Pardon. Myslel jsem vyhledávače, doufám, že to pletu jen dnes ;)
Carl J
A ještě jednou děkuji.

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: