Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
Zdravím. Přpravuji teď stránky pro jednu firmu zabývající se výrobou podlah. Součástí prezentace má být i návrh místnosti - volba podlahy, barvy stěn a barvy nábytku. Řešil jsem to pomocí umístění tří obrázků PNG nad sebou, dva s průhledností. GIFy to být nemohou. Pomocí menu s JavaScriptem obrázky měním a tím se mění barvy nábytku či stěn. Nakonec jsem ale zjistil, že Explorer průhlednost nepodporuje. Teď vymýšlím řešení. Zatím to vypadá, že budu muset vytvořit obrázky se všemi možnými kombinacemi (10 barev stěn x 10 barev nábytku x 100 podlah = 10.000 kombinací). To se mi samozřejmě nechce dělat, zvlášť když to je problém MS a ne můj. Řešení pomocí šíleného filtru jsem našel. Ten sice zprůhlední PNG, ale nepřišel jsem na to, jak potom obrázky přepínat (problém je, že ten obrázek je uváděn 2x - v odkazu src a potom ještě jednou v tom filtru). Jde měnit zobrazený PNG obrázek a zároveň aby byl průhledný i v Exploreru??? Nebo vás nenapadá někoho nějaké jiné řešení, jak tento problém řešit? Díky moc za jakýkoliv tip.

Mimochodem - dělám na Macu a na něm je poslední verze Internet Exploreru 5.2 a dále není vyvíjen. Ovšem průhlednost zobrazuje i tato stará verze správně - na rozdíl od nejnovější verze originálu na Wokenicích...
Plaváček
Profil
Myslím, že v tomto případě by nebyla od věci flashová animace. Dle mého skromného soudu je zrovna váš problém případem, kdy má flash svůj smysl.
Fred
Profil
Třeba Ikea něco takového řeší exe programem a je velmi praktický http://www.ikea.com/ms/cs_CZ/rooms_ideas/kitchen/download.html
Loki
Profil
Před nedávnem jsem řesil podobný problém. IE v poslední verzi dělá problémy pouze u PNG-24. Pokud si obrázky uložíte ve formátu PNG-8, bude průhlednost zaručena (toto mám odzkoušeno). Chci ale důrazně upozornit, že PNG-8 má maximálně 256 barev, takže by to možná vzhledem k povaze Vaší práce mohl být problém, pokud mají být zachovány věrné barvy podlah, stěn... atd. Možná by byloopravdu dobré zauvažovat nad elegantějším řešením pomocí flashové prezentace, jak je zde doporučeno.

P.S. Růná nastavení PNG lze vyzkoušet např. ve Photoshopu (Soubor>uložit pro web, též Ctrl+Alt+Shift+S).
Tomik
Profil
Ano tady je jasné řešení Flash, jinak nemohu souhlasit, že nejnovější verze originálu na Woknech nepodporuje polopruhledný PNG, IE 7 beta 1 jej podporuje... :D
Anonymní
Profil *
Díky moc za nápady. EXE program řešení není z mnoha důvodů (už jen proto, že je pouze pro Wokenice!!!). Podobně zatím nepřichází v úvahu Flash. Nechce ho ani zákazník, ani designer stránek. Navíc já v něm umím pouze animace, nikoliv programovat. A zadávat ho někam jinam bych samozřejmě musel platit já a bylo by to nejspíš víc, než kolik na tom vydělám... Takže jako jediné řešení se zatím jeví nahrávání předpřipravených obrázků se všemi možnými kombinacemi :-(
Anonymní
Profil *
Mimochodem - slo by slouceni PNG obrazku (s pruhlednosti) a vytvoreni jednoho s danou kombinaci zaridit pomoci grafickych funkci v PHP? Aby se to alespon nemuselo delat rucne...
AMD
Profil
Fred
EXE ?! LOL, tak to rozhodně :D
Anonymní
Profil *
EXE rozhodne ne :-) Takovou prisernost. Vzdyt bych si to nepustil ani na vlastnim pocitaci. Ale je pravda, ze aplikace by byla reseni. Ovsem krapet v jine cenove hladine... :-/ Takze doposud se nabizeji pouze dve reseni - bud udelat tech 10 tisic kombinaci rucne (coz se mi samozrejme nechce), nebo me napadlo poskladat ty obrazky jeste pred odeslanim prohlizeci pomoci PHP. Ovsem netusim, jestli to vubec jde a jaky bude v pripade pruhlednosti vysledek. Nez nad tim zacnu patrat a ztracet cas - nema s tim nekdo zkusenosti? Jde to vubec? Diky
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0