Autor Zpráva
jonáš
Profil
Poraďte mi někdo prosim, jakej si mam instalovat Linux, jsem v Linuxu uplnej zelenáč.
ronnie
Profil
http://proc.linux.cz/

Možná by se ti tahle adresa mohla hodit...
fimmos
Profil
taky by jsem potřeboval poradit... na té adrese nic moc není, jen důvody... mandriva už jsem zkoušel, ale nic moc
Tomik
Profil
Já doporučuji Mandrake Linux... má velmi jednoduchou grafickou instalaci (ještě jednodušší než WINDOWS... :D, ale lze samozřejmě instalovat i textově přes přík. řádek). A pokud si ho na www.mandrake.cz koupíš dostaneš k němu ještě asi třistastránkovou knížku o Mandrake Linuxu (v čj), 2xDVD s instalací, 4xCD s instalací, jedno aktualizační CD a jedno LiveCD (pro spuštění systému přímo z CD, bez instalace) a ještě krátký manuál k LiveCD. To vše za 1000Kč i s poštovným... (nejsem od MANDRAKE, takže žádná reklama :D)
jonáš
Profil
dik, ja bych byl rád, kdybyste mi někdo doporučil nějakej Linux os, kterej je zadarmo k stahnuti a neni moc složitej, a taky nepotřebuje jinej operační system.
thingwath
Profil
Já osobně bych doporučil Fedoru. Je to sice spíš testovací verze pro Red Hat, ale používá ji spousta lidí, takže zanesené chyby se poměrně rychle opravují a najde se na ně řešení. (nechápejte to samozřejmě tak, že by to nefungovalo jako celek, ale občas se nějaké problémy najdou)

Ke stahnutí samozřejmě zadarmo je, fedora.redhat.com. První co bych po instalaci udělal je stažení aktualizací :-)
jonáš
Profil
tak já to zkusim. d.
thingwath
Profil
Ještě bys možná mohl přemýšlet o Ubuntu. http://www.ubuntu.cz/

Ale to je na tobě :-)
peta
Profil *
jonáš Linux se ted doporucuje Debian. Ale nevim, ejestli je to propagace, muj posledni byl Mandrake a zdarile sem pri instalaci smazal disk, omylem :) Ma par chybicek, ale dalo se to. Debian by snad mel byt v necem lepsi.

Programy viz treba, co jsem pouzival ja...
http://peter-mlich.wz.cz/bdown.htm
peta
Profil *
jonáš Ale take velmi zdarila je distribuce Suse, prodava se 7 CD na kteryh by snad melo byt vse :) Jen orientacne, abys vedel, kolik se da stahnout, vetsinou staci 2 CD

jinak mozna tam mam i nekde odkaz na dalsi programy, co nekdo ocihl, ale nevim uz kde
AMD
Profil
Pro salámy je Mandrake :) Já jsem sice taky salám, ale mám Gentoo :) To je mimochodem nejlepší distro ze všech... Za to ale vděčím jednomu kamarádovi... bez něj bych teď trčel ve Widlích.
ronnie
Profil
Nemám mnoho zkušeností s Linuxem, ale pokud se nepletu, tak Debian je spíše pro pokročilé, podívej se po těch distribucích (viz výše), něco si určitě najdeš;)
BTW ubuntu si právě teď stahuji, tak ti pak můžu dát vědět:)
thingwath
Profil
Pěkný seznam víceméně většiny živých distribucí používaných více jak sto lidma najdede na distrowatch.com, ale o těch distrech samotných se tam moc nedozvíte, tak přinejlepším jaká je tam verze GNOME.
jonáš
Profil
ronnie: jo, stahl sem si live cd KUBUNTU, zklamalo mě, že to vypadá stejně jako windows...
Jakej je rozdíl mezi UBUNTU a KUBUNTU?
thingwath
Profil
Ubuntu používá GNOME, Kubuntu KDE.

www.gnome.org
www.kde.org
ronnie
Profil
Právě že tohle může někomu na ubuntu vadit, ale pokud raději KDE, tak si stáhni kubuntu...;)
jonáš
Profil
a jakej je rozdíl mezi KDE a GNOME ? :-)
jestli sem to dobře pochopil, tak asi jde o vzhled prostředí...
jonáš
Profil
UBUNTU je hezčí :--)
dobrou noc.....
Martin Štaubert
Profil
No jako zalezi na tom, jestli se chce Linux ucit, nebo v nem delat jako na windows, na uceni je rozhodne asi nejlepsi Gentoo, kde to chce ovsem trosku trpelivosti, ale na zacatek by bylo mozna neco trochu "normalnejsiho" takze asi ja osobne bych doporucil debian, taky sem s nim zacinal (teda pred tim sem zkusil jeste Red Hat a MDK, ale porad to byly zacatky ;-)) Ale koukam ze je tu rec taky u UBUNTU, tak do toho bych mozna taky sel, s tim nemam zatim zkusenost ale vyopada to solidne, kazdopadne muzes zkusit vic veci a co si ti bude nejvic libit, tak u toho zustan ;-)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0