Autor Zpráva
Pinqui
Profil
Dobrý den mám takovýto problém [chatovací místnost]:

tabulka v mysql refresh v ní id, čas, id_mistnosti

když někdo napíše něco sprostého, tak zadám příkaz, který nastaví do té tabulky [id, čas, id_mistnosti], smaže z tabulky textů ten sprostý přízpěvek a každému uživateli se provede při chatování(refreshi) kontrola tabulky, jestli tam není refresh, aby se mu načetl už přemazaný text, protože jinak jen přidávám ke starému textu nový.

Teď jde o to, jak udělat, aby se každému uživateli provedl ten script na přikázaný refresh jen jednou..

Nikomu se nerefreshuje totiž místnost ve stejnou chvíli, nebo ne všem alespoň tudíž někomu se provede script dříve někomu později. Když si někdo nastaví refresh po 30 vteřinách a někdo po 5 tak tomu po 5 by se to celé refreshovalo 6 a to nechci. Chci aby když už to jednou udělal, aby to ten záznam ignorovalo a provedlo se to jen kdyby přibyl nějaký další.

Děkuji za nápady jak to řešit, či to jde dělat jinak uvítám všechna funkční řešení děkuji moc
keeehi
Profil
Pokud jsou přihlášení, tak si ukládat kterému uživateli se to už znovunačetlo, pokud přihlášení nejsou tak jim kontrolovat ip.
Pinqui
Profil
Do místnosti se dostane jenom přihlášený, ale jak kontrolovat, jestli se jim to načetlo???
keeehi
Profil
budeš mít script na refresh

na začátku se koukne do nějaké tabulky,kam budeš ukládat uživatele, kterým se to načetlo

pokud uživatel v tabulce bude, refersh se přeskočí
pokud uživatel v tabulce nebude, refresh se provede a uživatel se přidá do tabulky
Pinqui
Profil
To je dost složité ne? tabulka na refresh, tabulk na to komu se to refeshovalo. To mě napadlo také, a napadlo mě to ještě dát do jedné a pak kontrolovat jako pole, ale to jsou zase další dotazy na mysql navíc.
Pokud to jinak nepujde samozřejmě, že to tak budu muset udělat, ale kdyby to šlo jinak byl bych radši mno. :-(

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0