Autor Zpráva
regy
Profil
Zdravím,
už na úvod se chci omluvit, protože dotaz do tohoto fóra nepatří, ale mám k tomuhle fóru kladný vztah a nejradši se ptám právě tady právě těch lidí, co tu jsou :-). Mám problém ve photoshopu. Začal jsem dělat nový dokument a když začnu psát text, tak je písmo nesmyslně velké, když chci napsat něco velikostí 13, musel bych to psát velikostí nějak 3,63 nebo tak nějak. Dřív mi to fungovalo normálně a když otevřu dříve vytvořené soubory, tak je to taky ok. Ale když zkopíruju textové pole (velikost písma 13) z toho staršího dokumentu do nového, kde to nefunguje, tak se právě velikost fakticky nezvětší, ale píše to, že je to velký právě těch 3,63. nevíte někdo pls co se stím stalo, popř. kde se to dá nastavit zpátky?
díky moc....
keeehi
Profil
Nemáš to náhodou jen zvětšený? (pracuješ jakoby pod lupou)
tony2
Profil
a nebo pokud vím tak PS umí i jiné jednotky než pixely.Nezadáváš to v centimetrech :D nebo necem takovém
regy
Profil
nn... v lupě to fakt nemám :-)... A je to zadaný v bodech...
Nox
Profil
Nemáš jiné Resolution (ne width a height)?
Lexter
Profil
regy
A nemáš tam tak náhodou pt místo px? :) Jen tak, náhoda je blbec.
breeta
Profil *
Photosop používej jenom na úpravu fotek, kdyz chceš pracovat s textem použij např. Ilustrator je to lepší.
regy
Profil
breeta
nepracuji s textem, ale dělám grafiku na web a tam dávám text na výplň obsahu, abych věděl jak to bude vypadat.

Lexter
nemám tam ani pt ani px, ale b (body), protože ho mám v češtině a v češtině používa photoshop pro px zkratku ob (obrázkové body) a v textu b (to nevím proč :-))

Nox
To nevím co znamená. Jak to pls zjistím, udělám, přehodím a k čemu to je?

Díky všem za odpovědi.
odckuler
Profil
Viem že je to neaktuálne ale dúfam že to pomôže niekomu... Ja som sa sem dostal lebo som mal rovnaký problém...

Problém je v rozlíšení plátna (papieru, kresliacej plochy,...). Ak vytváraš nové plátno tak máš tam šírku výšku a rozšírenie,
neni som si istý ale klasické rozlíšenie je 72 (72pt = 1in) bodov na palec (obr. bodov / palec)... Ak máš väčšie rozlíšenie tak písmo je tým pádom menšie.

Upraviť sa to dá aj za chodu zmeníte veľkosť plátna (CTRL+ALT+I) zmeníte rozlíšenie na 72pt (obr. bodov) a nastavíte rozmer strany na pôvodnú výšku a šírku.
Obsah plátno by to nemalo rozhádzať...

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0