Autor Zpráva
Pinqui
Profil
Opět bych se rád zeptal, když mám pod sebou 3 divy
<div id="1"></div>
<div id="2"></div>
<div id="3"></div>


všechny mají width:100%;
ten první a třetí bude mít výšku 50px a potřeboval bych, aby ten střední(druhý) zaplnil 100% prostoru(výšky) mezi nimi, abych měl ty tři divy na celé obrazovce. když totiž nastavím natvrdo výšku a otevře to někdo s malou obrazovkou, tak to bude muset scrolovat, naopak s velkou to bude zase malé,
Děkuji
Plaváček
Profil
Pinqui

Whiskoušej Google a klíčovou frázi "patička vždy dole".
Pinqui
Profil
Aha tak jsem myslel že mi to pujde a nic.. potřeboval bych něco takovéhoto:

http://imgupload.cz/muj.php?obrazek=cIRGc5Arlj.JPG
zvěřiňák
Profil
Tak si vyber něco tady.
Pinqui
Profil
Jde o to, že potřebuji aby to bylo maximálně roztažené na výšku ty dva střední panely, ikdyž tam nebude žádný obsah
panther
Profil
Pinqui
Jde o to, že potřebuji aby to bylo maximálně roztažené na výšku ty dva střední panely, ikdyž tam nebude žádný obsah
a problém je kde?

Copak ti už před 3 dny Plaváček neporadil, jak řešení najít?
Pinqui
Profil
panther

Jenže já jsem to zkoušel, a nejde mi udělat ty dva divy, aby jeden byl float:left; a druhej float:right; s pevnou šířkou 200px;
panther
Profil
Pinqui
Jenže já jsem to zkoušel
co jsi zkoušel? Dodej ukázku pokusu.

a nejde mi udělat ty dva divy, aby jeden byl float:left; a druhej float:right; s pevnou šířkou 200px;
co ti na tom konkrétně nejde?
#div1 {float: left;}
#div2 {float: right; width: 200px;}
Pinqui
Profil
Tady je kód, na kterém jsem to zkoušel:
<?xml version="1.0" encoding="iso-8859-2"?>
<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.1//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml11/DTD/xhtml11.dtd">
<html xmlns='http://www.w3.org/1999/xhtml' xml:lang='cs'>
<head>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=iso-8859-2" />
<title>Patička vľdy dole</title>
<style type="text/css">
<!--
* {
	margin: 0;
	padding: 0;
}
html, body {
	height: 100%;
}
body {
	font-family: Tahoma, Verdana, Arial, lucida, sans-serif; 
	background: #fff;
	color: #000;
	font-size: x-small;
	text-align: center;
	min-width: 760px;
	line-height: 1.5;
}
html>body {
	font-size: small;
}
#main {
 	width: 98%;
	margin: 0 auto;
	text-align: left;
 	background: #ebe9e9 ;
	min-height: 100%;
	height: 100%;
	position: relative;
 }
 body>#main {
 	height: auto;
 }
 #head {
 	color: #fff;
	background: #d0cdcd;
	height: 183px;
 }
 #text {
  width: 100%;
 	margin-right: 220px;
 	background: #00CC99;
 	float:left; /* toto potrebuji aby bylo vlevo a na sirku 100%-220px "textb", a hlavne 100% na vysku*/
 }
 
 #textb{
 	background: #00CC99;
 	float:right;
 	width:200px;/* toto potrebuji aby bylo vpravo na sirku 200px, a hlavne 100% na vysku stejne jako "text"*/
 }
 #footer {
	width: 100%;
 	height: 60px;
	overflow: hidden;
	position: absolute;
	bottom: 0;
	left: 0;
	background: #facf00;
	text-align: center;
 }
 h2, h3  {
 	font-size: 130%;
 }
 h2 {
 	padding: 0 0 5px 0;
 }
 p {
 	padding: 0 0 15px 0; 
 }
-->
</style>
</head>
<body>
<div id="main">
<div id="head"></div>
<div id="text"></div>
<div id="textb"></div>
<div id="footer">
<h3>Patička webu vľdy dole</h3>
</div>
</div>
</body>
</html>


A nejde mi to ať nastavuji výšku jak chci nejde to.. ty <div id="text" > a <div id="textb" > prostě nedostanu, aby se roztáhli na maximální výšku..

Potřebuji to kvůli pozadí, které bude v každém jiné
valecekm
Profil
Pinqui
Jestli tomuto #text zadas 100% sirku, a bude ten dalsi div mit float, tak at chces jak chces, proste tu 100% sirku bude mit a ten druhej chudacek bude podnim. Budes si muset stanovi proste pevnou sirku a hotovo. stim nic neudelas asi. a nebo si obe dve sirky nastavit v procentech. To uz zalezi natobe. kdyz vsechno bude mit nastaveno sirky tak aby to odpovidalo souctu celkove delky, tak to pujde, nebo to udelat pres procenta, ale takto to asi moc nepujde. aspon podle mne. no tedka bych mel jeste jedno reseni, ale to by ten #textb nesmel byt nikdy vyssi nez ten #text(jako ze by vnem obsah nesmel byt delsi nez je v tom prvnim.
valecekm
Profil
Pinqui

Fajn. Tak sem se ti stim pekne trapil :-). Je to humus kod, tak to ostatni omluvte, ale snad funguje a bude fungovat tak jak ma. Pokud jsem to teda pochopil spravne.
nebudu to psat sem cele, a nicit toto forum dlouhejma kodama. Mrkni do zdrojace skopni a skus si to uz upravit k obrazu svemu. Jinak jak jsem psal ze ten pravej sloupec musi byt mensi nez ten levej, tak to uz neplati. Kazdej muze byt vysokej jak chce.

http://www.valecekm.wz.cz/diskuse-jpw/pokus3.htm

pozn.: pravej sloupecek bude mit vzdy pri jakymkoli rozliseni pevnou sirku 200px a levej se na nej jenom vzdycky dotahne (pokud jsi to tak chtel), ale pokud bys chtel mit sirku toho praveho taky natvrdo nastavenou, tak by melo stacit ji tam proste napsat(ovsem to uz pri mensim rozliseni nabehne spodni sroolbar).
Pinqui
Profil
Děkuji moc za pomoc. Podívám se na ten kód, pokusím se ho kdyžtak poupravit a hodím sem ukázku či už ok nebo ko :-) THX moc
Prasopsisko
Profil
nevím, jestli to bylo záměrné, ale ve FF mají ty divy text a textb vysku 100% okna prohlížeče, takže ta patička v žádném případě není dole, ale (v mym případě) je posunuta o 183px + 100% okna dole. Spiš bych ti doporučil to samé co Plaváček s googlem a frází "patička vždy dole" a nebudeš si muset hlídat výšky obou divů (text, textb)...

//edit - překlepy
Pinqui
Profil
//edit tématicky jiná věc (v kategorii css)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0