Autor Zpráva
Filip111
Ahoj,

rozběhl jsem VPS s LxAdminem, přesměroval doménu na správnou IP adresu, v LxAdminu založil DNS template, vytvořil doménu, zapnul CGI, FastCGI, PHP (ze zoufalství všechno, zkoušel jsem ale i kombinace CGI+PHP nebo jen FastCGI nebo FastCGI+PHP).

Doména běží v pořádku a zobrazí libovolný HTML soubor zkoušel jsem nejen index, ale i např. pokus.html.

Nezpracuje ale žádný PHP kód (např. phpinfo mi LxAdmin k dané doméně zobrazí). Stačí, když do funkčního souboru pokus.html vložím <?php echo "asfas dfg" ?> a nestane se nic. Daný kód zmizí - nic nevypíše, ale zároveň se ani neobjeví na výstupu.

Zkoušel jsem samozřejmě index.php nebo cokoliv.php a pokaždý to skončí chybou 404, soubor nenalezen, přestože existuje.

Máte někdo tušení v čem by mohl být problém? Už jsem proklikal konfiguraci LxAdmina snad stokrát a už mě nic nenapadá (procházel jsem i scripty a nastevní na VPS, ale to je trochu harakiri, protože LxAdmin si to celý překope).

Budu vděčný za jakékoliv (žitečné :) nápady.

Díky, Filip
Filip111
Tak už nic...to byste neuhodli, jsem blbej.

Muj testovací index.php jsem zcela nááhodou zkopíroval z jednoho projektu s tím, že tam bude nějaký libovolný kód co skočí chybama. Jenže chyba lávky, v souboru bylo:

header('Location: blablabla....

Už jsem z konfigurace LxAdmina, domén a jejich přesměrování tak zblblej, že mi to vůbec nedocvaklo. Proto ta chyba 404.

Jinak ze souborů html to celkem logicky jakýkoliv php kód vyhodí, což by se dalo asi změnit v konfiguraci lighttpd, jak jsem dohledal v dokumentaci.
fuckin
Jinak ze souborů html to celkem logicky jakýkoliv php kód vyhodí, ...
Co je natom logickeho?! Jak to muze php kod vyhodit? Uvazuj nez neco napises.
Filip111
takovýhle kecy mam nejradši...hlavně žes mi poradil, co?

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: