Autor Zpráva
panterek
Profil
Zdravím,

potřeboval bych nějaký příkaz, který se dá použít něco jako "pokud je datum z databáze o 5 dní starší, než aktuální datum, tak....." Jednoduše, jak mu říct, aby pochopil, že pro vykonání těla podmínky je nutné splnit nějakou takovou podmínku: IF (jednou za týden), IF (o 5 dní novější či starší než (nějaké datum - v mém případě aktuální datum))...nějak se mi to vygooglit nedaří :(

Ať uvedu konkrétní příklad k čemu to je..dělám anketu a počítadlo..v obou případech je třeba to nějak ošetřit, aby jeden člověk nemohl hlasovat vícekrát, v případě počítadla, aby jeden člověk nebyl v počítadle započítán po každé aktualizaci stránky a někde jsem se dočetl, že se to dá řešit pomocí porovnávání data a samozřejmě IP...Já vím, že při neveřejné IP je to dost zkreslující, ale nic jiného mě teda nenapadá...případně, pokud má někdo řešení, jak co nejvíc zpřesnit počet hlasujících a počet návštěv, za každou radu budu rád...

díky
Aesir
Profil
panterek:

Na to by měl stačit jen dotaz do db, neznám strukturu té vaší, tak jen pro příklad:

SELECT count(*) from `poll` WHERE `ip` = '1.2.3.4' AND `voted` > DATE_SUB(NOW(), INTERVAL 5 DAYS);
panterek
Profil
óó, tak přesně to jsem hledal..díky moc :)
panterek
Profil
Jinak už jsem i našel nějaký pěkný článek, tak kdybych nebyl jediný, zde je rada...

http://www.zive.cz/Clanky/Prakticky-s-MySQL-13---prace-s-datem-a-casem/sc-3-a-108092/default.aspx

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0