Autor Zpráva
Petrando
Profil *
Zdravím,

Nejsem žádným matadorem v programování. Zajímá mě přesto jedna věc. CO všechno lze zjistit od uživatele, který najede na nějaký prohlížeč a zobrazí Vaši stránku. Co spíše obecně lze/nelze zjistit. Vím, že jde třeba zjistit jaký kdo používá prohlížeč, ip adresa..je ale možné jít ještě podstatně dále ? Například zda je okno prohlížeče minimalizované ? Zda mu byla pomocí win api přiřazena pevná velikost atd ? Kam až je možno jít ? A menší subotázka., co když uživatel nechce o sobě tyto informace prozrazovat lze tomu zabránit ?
grimword
Profil
rozlišení monitoru, OS, barevná hloubka...
Petrando
Profil *
takže třeba to jestli je pomocí win32api minimalizováno.., to zjistit nelze ?
Nox
Profil
Skoro určitě ne

co když uživatel nechce o sobě tyto informace prozrazovat lze tomu zabránit ?
Stačí vypnout javascript... ono možná řeknete, že chcete mít JS funkční...ale třeba některé skripty potřebují ke svému správnému chodu
vědět rozměr okna, takže ikdyby bylo nějak možné zakázat jen něco (ono zakázat jen něco většinou jde, ale nenatrefil jsem že zrovna
posílání těchto informací)

Tedy...ne pro všechno to vypnutí JS bude stačit, na IP třeba ne, tam by to chtělo jiné věci...ostatní půjdou třeba nastavit v nastavení prohlížeče
(případně skrytých nastaveních)

Každopádně nemyslím, že by to bylo nějak na závadu, jestli je okno minimalizované nebo jakou mám barevnou hloubku budu klidně všem rozesílat :)
fuckin
Profil
pomoci java appletu lze zjistit temer vse, treba i hardwarovou sestavu navstevnika.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0