Autor Zpráva
mates99
Profil *
Ahoj, potřebuju nastavit v Mysql k jedné tabulce, aby byly všechny záznamy unikátní. Dělám to v PHPMyAdmin, nastavím index, vyberu sloupec a pak to po mě chce velikost, ale to nevím co je. Napsal jsem tam nějaké číslo a funguje to, ale chtěl bych se raději zeptat, k čemu ta velikost je? Předem dík za odpověď.
mates99
Profil *
Tak mám k tomu ještě jeden dotaz. Jedná se o eshop a já si předělávam URL, tak aby to byla čistá URL. Chtěl bych aby se nechala URL nastavit v administraci eshopu. V databázi je tabulka produkty a tabulka kategorie, do těch tabulek jsem přidal slopec URL a teď bych potřeboval aby to porovnalo záznamy z obouch tabulek, tak aby byly unikatní. Nechá se to nastavit? Nebo na to jdu špatně a budu to musel předělat?
mates99
Profil *
Tak předělávat to nebudu :). Ošetřím to php kodém abych tam mohl rovnou přidat hlášky, že už záznam v SQL existuje. Ale stejně budu rád za odpověď.
Kajman_
Profil *
Snad jen triggerem before insert a update, který se koukne do druhé tabulky a v případě duplicity vygeneruje chybu - ale i při tomto přístupu je lepší preventivně php skriptem provádět současnou kontrolu.

Nebo si jen můžete udělat pravidlo, že kategorie končí znakem / a články ne.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0