Autor Zpráva
Laguna
Profil
Ahoj,
nevím si rady jak na hodnocení fotografie.Našel jsem něco v html, ale nejspíš mi chybí aktiona ten nevim jak napsat.
Mam na něčem jiném počet zobrazení stránky a jako aktion je jen prázdná stránka kam se zapisuje počet.Jak ale na hodnocení (oznámkovíní 1-5)nějak nemohu přijít.Děkuji za rady.
Jozin
Profil *
Ahoj,
podle mě je to jednoduché. Udělá si formulář s radio a u nich dáte hodnoty 1, 2, 3, 4, 5. Poté někam uložíte (nejlépe databáze). Nejspíš budeš chtít i výpis průměru. Přečteš si z té databáze známky vypočítáš průměr a napíšeš.

Pokud neumíš v PHP tak to bude asi obtížnější. ;)

Dál nevím co myslíš tím aktion ... jestli myslíš <form action="" method="post" tak pokud je prázdný tak je script na spracování ve stejném souboru. Já tedy raději zapisuji takto: <form action="<?php echo $PHP_SELF; ?>" method="post">, (místo $PHP_SELF by šlo i $_SERVER["PHP_SELF"]) aby jsi mohl zpracovávat tento formulář tak na konec dáš odesílací button <input type="submit" name="odesli" value="Odešli"> - tím jsem si zadal, že pokud odešlu formulář vytvoří se proměnná odesli.

Poté to vyřeším jednoduchou podmínkou:
<?php
if($odesli){ //možná by bylo lepší místo $odesli - if (IsSet($_POST["odesli"]))
//zpracování
}
?>

Doufám, že ti to nějak pomohlo,
Jozin.
Laguna
Profil
No je problem v tom že jsem bez databáze a ten formulář mi napadl, ale je to o tom že to musim udělat já a přepsat.Myslel jsem že je něco možné i bez databáze, jako je třeba počet zobrazení stránky, nebo obrázku.
Jozin
Profil *
Ahoj, je to možné. ve zpracování jak jsem psal dáš ukládání do souboru. Nejprve samozřejmně otevřeš soubor pro čtení přičteš 1 k přečtené hodnotě a uložíš do souboru. Pokud by šlo o známky tak by šlo udělat například soubor s poly př.: 1:5|2:0|3:0|4:5|5:0 //za znakem | je další známka, za : je počet volby té známky... pokud neumíš s poli hledej explode.

Snad to nějak uděláš. Opět to není těžké, ale je to těžší než s databází. Není lepší si dát stránky na ic.cz nebo wz.cz?
grimword
Profil
se podívej na pornplace.cz - hodnocení pomocí hvězdiček

ti klidně pošlu moje zdrojáky
Laguna
Profil
grimword
To by bylo super.
Jozin
Mam možnost databáze ale zatim o tom vůbec nic nevim, takže jedu bez.
Jozin
Profil *
grimword: Já jsem myslel, že si na to chce přijít sám a né, aby mu to někdo už hotové poslal. Takhle to podle mě ztrácí význam.
Laguna
Profil
Jozin
jo většinou jo, ale nějak si nevim rady...

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0