Autor Zpráva
klapusa
Profil
Ahoj, mám diskuzní forum a nejsem vůbec ve vyhledávačích. Chtějí SITEMAP. Ten už mám, ale nevím jak dál. Nevím ani co znamená - vložit na web. Nemám admina, jsem na to sama. Poradí mi někdo, jak dál postupovat a jak to odeslat na Googl a Seznam? Děkuji
shaggy
Profil
a nejsem vůbec ve vyhledávačích. Chtějí SITEMAP
Vyhľadávače nechcú Sitemap. To ti radí len nejaký nástroj (napr. Google Webmaster tools). Aj keď tú sitemap-u budeš mať na webe, tvoje umiestnenie vo vyhľadávačoch sa nezmení, resp. závisí to od úplne iných faktorov.
klapusa
Profil
Nojo ale kterých. Já mám ty webovky už rok a půl a stále ve vyhledávači nejsem i když na Googlu je napsáno, že mé stránky navštěvují. Ale na seznamu mě taky řekli, že chtějí sitemap.
shaggy
Profil
stále ve vyhledávači nejsem
Naozaj nie si? Alebo nie si iba na prvých stránkach? To je veľký rozdiel (a myslím, že u teba platí tá druhá možnosť).

Ak nemáš zaujímavý obsah, ak na teba nevedú spätné odkazy, ak nemáš dobre navrhnutý web atď., tak ti sitemapa nepomôže. Pokojne ju môžeš dať na web, ale nič sa nezlepší. Neviem o aké stránky ide, čiže stále sa pohybujeme iba v teoretickej rovine, ale na tvojom mieste by som sa radšej zameral:

- na kvalitný obsah - snaž sa, aby tvoj web ponúkal pridanú hodnotu, čiže by nemal obsahovať text/obsah, ktorý sa nachádza na iných weboch. A ak nemáš žiadny obsah (napr. máš blog a pridávaš tam iba videá), tak to budeš mať ťažké, prepracovať sa na lepšie miesta.
- získaj spätné odkazy - nenapíšem ti ako na to, to by bolo nadlho. Jednoducho platí - čím viac odkazov a čím kvalitnejšie odkazy, tým pre teba (a tvoj web) lepšie.

Pohľadaj tu na fóre, pohľadaj na internete, na túto tému sa toho napísalo už veľa. A možno ti poradí aj niekto skúsenejší ako ja.

Dodatok: nejedná sa o fórum - www.kdotoviodpovi.cz?
Ak áno, čo si predstavuješ pod vetou "nejsem vůbec ve vyhledávačích"? Aké slová hľadáš? Na akú frázu sa nezobrazuješ vo vyhľadávačoch? Pretože tvoj web indexuje aj Google aj Seznam.
klapusa
Profil
Ahoj, přesně tak, jedná se o toto fórum. Zkoušela jsem hledat ty základní slova a prošla jsem nabídku celou i rozšířenou a nikde jsem se nenašla. Měla jsem totiž jinou verzi a při ní jsem ve vyhledávači byla. Ale přešla jsem na phpBB a od té doby tam nejsem. Stejně ti moc děkuji. Ahoj Kateřina
shaggy
Profil
přešla jsem na phpBB a od té doby tam nejsem
Kedy sa tá zmena uskutočnila?
Ak to bolo nedávno, tak musíš počkať. Predpokladám, že si nepresmerovala staré adresy pre nové a preto vyhľadávače ešte "nezaregistrovali" zmenu (resp. už indexujú nové stránky, ale ešte nevyhodili staré z indexu).

Ak si pozrieš napr. Google, zistíš, že sa tam nachádza množstvo neexistujúcich stránok. A tiež ti indexuje adresáre (složky) na webe, ku ktorým by nemal mať prístup (bežne je ich zobrazovanie zakázané).
klapusa
Profil
Ta změna proběhla už v lednu. A já nevím, jak dát Googlu na vědomí, že už mám nové. Nevím vůbec, jak se k nim mám dostat.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0