Autor Zpráva
drvaca
Mám na svém chatu problém.
Aktualizaci chatu jsem řešil tak, že jsem měl 3 stránky v jedný framesce, a u tý kde byly zobrazeny zprávy byl nastaven 3-vteřinový refresh.
Ale uživatelé si začali stěžovat, že je to moc zátěž na jejich připojení k internetu.
A jeden z nich mi navrhl, abych to udělal jako to má chat od BlueBoardu , že se to aktualizuje jenom když odešle někdo něco novýho.
Pobrouzdal jsem po pár anglických fórách, a všude jsem našel akorát location replace (false).
Ale to mi nefunguje. Ten script si totiž (jakoby) zobrazuje pro aktualizaci zdroják bo jak to je, no a prostě já mám ve zdrojiovém kódě souboru jenom že to má vypsat soubor mistnost.txt .
Existuje něco jiného, co by stránku hornifram.php aktualizovalo vždy, když by něco přibylo do souboru (změnil by se soubor) msg.txt?
Pokud možno něco v JavaScriptu nebo PHP.
Díky
Bubák
že se to aktualizuje jenom když odešle někdo něco novýho.
Vždy musíš z klienta poslat požadavek na server, abys zjistil, jestli někdo něco napsal. Jestli pak načteš tři rámy, nebo text doplníš AJAXem (dvě krajní možnosti), už je něco jiného.

Nějak nechápu, co ti blání použít nejjednodušší řešení, udělat co tři vteřiny location.replace(false) tebou zvoleného rámu.

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: