Autor Zpráva
Renée
Profil *
Dobrý den,
na svém webu na uvítací stránce bych si ráda umístila jednoduchý design, který by se v určitou hodinu, v určitém ročním období měnil sám od sebe. Potíž je v tom, že jsem hledala na Googlu i tady, ale nenašla jsem co bych potřebovala. Možná tomu jen dávám špatný název, ale kdyby náhodou někdo věděl jak toto udělat byla bych moc ráda.
Děkuji
Jimmy Hayek
Profil
Renée
Řešení je relativně prosté:
1) Vytvoříš si například 5 různých souborů (ráno, dopoledne, odpoledne, večer a noc = style1.css, style2.css, style3.css, style4.css a style5.css) s CSS s rozdílným designem.
2) Následně se v závislosti na denní době pomocí jednoduchého PHP scriptu vypíše link na soubor s daným CSS.

Ten PHP script by mohl vypadat nějak takto a vložíš ho mezi tagy <head></head>:
<?php
  $hodiny = date ("G");
  if ($hodiny > 0 && $hodiny <= 9) $design = "style1.css";
  elseif ($hodiny > 9 && $hodiny <= 12) $design = "style2.css";
  elseif ($hodiny > 12 && $hodiny <= 17) $design = "style3.css";
  elseif ($hodiny > 17 && $hodiny <= 21) $design = "style4.css";
  elseif ($hodiny > 21 && $hodiny <= 0) $design = "style5.css";
  echo "<link rel=\"stylesheet\" type=\"text/css\" href=\"".$design."\" media=\"screen,projection\" />";
  ?>


Možná jsem dotazu neporozuměl zcela správně, ale třeba i toto může být to, co hledáš :-)
japlavaren
Profil
Renée
ten design bude asi najlepsie menit roznymi css. zmenu stylu by som asi robil cez php asi:
<?php
$a=date('a');
if( $a=='am' )
  echo '<link href="dopoledne.css" type="text/css" rel="stylesheet">';
else
  echo '<link href="odpoledne.css" type="text/css" rel="stylesheet">';
}
?>


rocne obdobia mozes riesit pomocou date - cislo mesiacu. alebo sa s tym poriadne pohrat
Renée
Profil *
Moc děkuji :) potřebovala jsem něco co by mě nakoplo... ráda experimentuji a dotvářím si pak podle svého :) určitě se mi budou hodit obě řešení.
Ještě jednou děkuji :)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0