Autor Zpráva
Michal Kolesa
Profil
zaslechl jsem názor, že dnes se už weby nepíšou kódem, ale jen se na server nahraje CMS a jede se v něm.

Slyšel jsem správně ?

Jak jsem psal jinde chci začít tvořit weby pro drobné živnostníky a zatěžovat se s CMS mě připadá zcestné.

Jak moc se dnes píšou weby kódem a jak moc pomocí CMS ?
MCKAY
Profil
Když chceš psát pro drobné živnostníky, opravdu ti doporučuji ten web opravdu napsat. Tím že mu nahraješ na server hotové CMS (tedy pokud není tvoje) vlastně jen poskytneš službu pomoc při tvorbě webu, pokud se dolů pod web chceš podepsat a udělat si reklamu, ten web musíš opravdu napsat. A i v dnešní době se hodně weby píšou kódem, CMS je jen usnadnění.
Anonym
Profil *
Michal Kolesa
CMS používají v podstatě všichni, ať už svoje vlastní nebo nějaký opensource. Pokud uděláš zákazníkovi stránky, pak možná bude chtít, aby si sem tam mohl opravit, přidat nějakou informaci a na to se CMS hodí. Editovat kvůli pár informacím např. php soubor je o ničem
panther
Profil
Michal Kolesa
Jak moc se dnes píšou weby kódem a jak moc pomocí CMS ?
CMS si klient zakoupí/připlatí, pokud si chce sám spravovat obsah a nechce za správu webu platit někomu jinému (pomineme-li výdaje za samotný systém).

Každý web se musí nejprve nakódovat a následně plnit obsahem - ručně anebo pomocí redakčního systému. Ve tvém případě (rozsahu, ve kterém chceš pracovat), je CMS téměř zbytečný. Můžeš pochopitelně využívat nějakého free, ale nakódovat obsah pár stránek problém není.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0