Autor Zpráva
Ráďa
Profil *
Vytvářím aplikaci, kde se bude neustále aktualizovat stránka (cca po 3 sec.), na které bude seznam jmen (řádově stovky). Jména budou v krátkém časovém úseku přibývat. Jen váhám, kam je ukládat a odkud je na stránku tahat. Mám obavu, že neustálé tahání z MySQL databáze by mohlo být, jestliže stránka bude mít současně třeba ony stovky návštěvníků, datově neúnosné. Jako schůdnější mi připadá zápis do souboru a jeho include. Poraďte.
ninja
Profil
Ráďa: a proč je nutné každé 3 sekundy načítat znovu stovky záznamů? To se opravdu změní? Co načítat jen změny přes AJAX?
MCKAY
Profil
Ukládej do databáze, obvykle to bývá rychlejší, pokud aplikaci chceš šířit vyplatí se to víc než zápis do souboru, může to být na některých hostingách zakázané.
Ráďa
Profil *
ninja
Ano, jména budou v průběhu několika minut postupně přibývat až řádově do počtu několika set. Potřebuji, aby aktualizace seznamu fungovala především spolehlivě a rychle. Ajax byl pro mě dosud jen cizí slovo, ale už jsem si o něm něco stihl najít. Trochu mě straší jeho údajná potenciální nespolehlivost...ale pokud mi pomůžete s kódem, mohu jej vyzkoušet.
Ráďa
Profil *
...Nebo jinak. Existuje nějaká spolehlivá technologie, která by sama zaktualizovala stránku až v momentě, kdy v databázi přibude nový záznam?

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0