Autor Zpráva
HomerJay
Nazdar.
Zase som vo svojej nekonečnej "múdrosti" robil celý web podľa IE6 (teda, editor v ktorom to robím má náhľad PHP ktorý sa riadi podľa "pravidiel" IE6), a tak sa stalo že web je absolútne nekompatibilný s FireFoxom či inými prehliadačmi. Aj to s IE6kou som urobil tak že to vyzerá dosť divne. Potreboval by som poradiť ako to napraviť - toto je ukážka ako to vyzerá v IE6 (hore) a vo FireFoxe (pod tým).

Ako vidíte tak vo FireFoxe sú texty v tlačítkach hore úplne vedľa (resp. pod tým), odkazy v menu sú viac oddelené a panel s titulom "STAREHRY.ORG - " je trochu viac do strany a nevidieť ho celý. Potreboval by som od niekoho aby mi to napravil, ak by ste boli takí láskaví - ja totiž s CSS viem robiť len tak okrajovo, nie som žiadny profík :) (zarovnávanie v HTML - ako budete vidieť - to bolo len krajné riešenie, nesúďte podľa toho aj moje znalosti HTML prosím :D).

Toto je HTML kód - ten hlavný, viac toho netreba. Div header obsahuje aj tie buttony v ktorých mali byť napísané žánre hier - ako ste videli na obrázku. Tie &nbsp; mali byť proste medzery na zarovnanie :) V IE6 to fungovalo. Potom kde sú PHP kódy ako <?php echo $txt13; ?> - tak to sú texty, sú v samostatnom PHP súbore keby sa menil jazyk. Div navigacia - snáď jasné, navigácia vľavo, potom div panel je ten panel kde je editoriál.

<div id="header">
		<tr><br><br><br><br><br><br><br><br><br><br><br><br>
			<p><td width="95" height="20" align="center"><a href="index.php">&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;Akčné</a><a href="index.php">&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;Adventúry</a><a href="index.php">&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;Arkády</a><a href="index.php">&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;Simulátory</a><a href="index.php">&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;Stratégie</a><a href="index.php">&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;Strielačky</a><a href="index.php">&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;Závodné</a><a href="index.php">&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;RPG</a><a href="index.php">&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;Ostatné</a></td></p>
		</tr>
	</div>
	<div id="obsah">
		<div id="navigacia">
			<!-- Kategórie -->
			<table cellspacing="0" frame="void" cellpadding="0">
				<tr><br><br>
						<p><td width="187" height="20" align="center"><a href="index.php"><?php echo $txt13; ?></a></td></p>	
				</tr>
				<tr>
						<p><td width="187" height="20" align="center"><a href="page.php?p=o-nas.php"><?php echo $txt14; ?></a></td></p>
				</tr>
				<tr>
						<p><td width="187" height="20" align="center"><a href="page.php?p=partneri.php"><?php echo $txt15; ?></a></td></p>
				</tr>
				<tr>
						<p><td width="187" height="20" align="center"><a href="page.php?p=podporte-nas.php"><?php echo $txt16; ?></a></td></p>
				</tr>
			</table>
		</div>
		<div id="panel">
			<table cellspacing="0" frame="void" cellpadding="0">
				<tr><br>
					<td width="279" align="center"><br><p><?php echo $editoriaal; ?></p></td>
				<tr>
			</table>
		</div>
	<!-- Obsah webu -->
	<div align="center">
		<div id="novinky">

Teraz CSS - sú tam obsiahnuté tie hlavné veci.

Div novinky - v ňom je potom obsah webu - texty a tak...

#header {
	width: 1000px !important;
	height: 270px; 
	margin: auto; 
	background: #111111 url(images/header.jpg);
}

#obsah {
	font-family: Verdana, Arial, sans-serif;
	width: 1000px !important;
}

#obsah a {
	text-decoration: none;
	color: #F7F7F7;
}

#novinky {
	background: url(images/obsah.jpg);
	font-size: 12px;
	font-family: Verdana, Arial, sans-serif;
	width: 480px !important;
	height: 470px;
	color: #FFFFFF;
}

#navigacia {
	background: url(images/navigaciaa.jpg);
	font-size: 14px;
	font-family: Verdana, sans-serif, Arial; 
	width: 220px !important;
	height: 297px;
	float: left;
	text-align: center;
	font-weight: bold;
	color: #FFFFFF;
}

#navigacia td {
}

#panel {
	width: 300px;
	height: 270px;
	background: url(images/editorial.jpg);
	color: #F7F7F7;
	font-size: 14px;
	font-family: Verdana, sans-serif, Arial;
	float: right;
	text-align: center;
}

Vďaka každému za pomoc :)
RockFire
Promiň, ale co by jsi chtěl s
<br><br><br><br><br><br><br><br><br><br><br><br>?

Pro toto slouží margin.
HomerJay
Hovoril som že to bolo niečo ako provizórne riešenie, na začiatok.

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: