Autor Zpráva
Szalinski
Profil
Čaute, už som niekde na nete videl a počul že sa da spraviť nejaka vlastna IRC miestnosť, alebo časť alebo čo. Musím si stiahnuť a nainštalovať ten IRC alebo je to na webe.
Lebo mam Vietcongový clan a tam by sa mi to zišlo a lepšie by bolo ak by to bolo niekde na webe aby to nemusel každý člen clanu inštalovať do compu. Prosim ako to mam spraviť?
Ďakujem
thingwath
Profil
Nejlépe si o tom do začátku něco přečíst. Třeba na www.irc.cz a v sekci manuály něco málo je.
Fox
Profil
nevím do jaké míry jsem pochopíl tvůj zaměr ale jestli myslíš jako udělat si pro clan vlastní IRC místnost tak buděš potřebovat server na kterém ti to dovolí vytvořit a asi i nějakého bota (robota) který bude trvale přihlášen do místonosti a dělt tam pořádek (doporučuju winbota)
co se klientů týček tak na netu na stránce jednoho nejmenováneho rádia je Javový IRC klient - když se tročinku přenadstvaí tak je v pohodě použitelný.
Co se trampot s clienty týče tak mám zase na svých stránkách blbovzdorný postup jak nastvit různe klienty (je to sice popsane pro připojení na náš síťový kanál ale myslim že poslouží i clanu)
thingwath
Profil
S tím botem je to asi největší problém :-) Jako klient je samozřejmě nejlepší irssi. Teda, aspoň to já používám :-)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0