Autor Zpráva
ajax
Profil *
Potrebujem previesť podklad loga do hexakódu, aby bol použiteľný pre webstránku. Lenže neviem ako. V ktorých položkách hľadať, stačí mi cesta... Môže byť v Photoshope aj v Photo painte...
Miloš
Profil
Pro webstránku není nutné zapisovat v hexa.
V případě zápisu číslem jde vždy o zápis jednotlivých složek červené, zelené a modré; můžeš si vybrat z rovnocenných zápisů. Jako příklad poslouží zápis červené:
color: #ff0000;           /* #rrggbb – tři dvojice čísel v šestnáctkové soustavě */
color: #f00;              /* #rgb – jsou-li čísla ve dvojici shodná, můžeme je zkrátit */
color: rgb(255, 0, 0);    /* zápis celočíselnou hodnotou v desítkové soustavě, 0 - 255 */
color: rgb(100%, 0%, 0%); /* zápis procentní hodnotou, 0% - 100% */

U obou rgb(r, g, b) zápisů jsou čárky povinné a v případě procent je povinný i znak procenta u nulové hodnoty. Za čárkou však nemusí být mezera.
ajax
Profil *
Pro webstránku není nutné zapisovat v hexa.

V mojom prípade to ale nutné bude. Stránku som si totiž dal urobiť. Kedže dodávateľ stránky je vzdialený asi 200 km, jednáme cez telefón (ústretovosť tam je, ale nechcem ho otravovať s každou prkotinou a problém je u mňa, nie u neho). Keď mi zadal súradnice v RGB, tak po vložení na stránku bol vidieť rozdiel vo farebnosti. Jednoducho, pri spracovaní toho loga na podklad, zmenil aj ten podklad trochu odtieň a bol vidieť rámik okolo loga. Preto mi navrhol urobiť to v tom hexakóde, že tam by to malo sedieť vždy. Nadiktoval mi D 5 , A 5 , 5 A (neviem či sa používajú malé písmená, telefón to nerozlišuje), ale neviem kde si túto hodnotu podkladu zadať. Ja tam mám len RGB, CMYK, Pantone..., ale žiadnu položku HEX. Alebo sa používa aj nejaká iná značka?
roberta
Profil
ajax
vo photoshope klikni na color picker (ako keby si chcel zmenit farbu) a v tom okne máš aj RGB aj HEX kód (začína sa znakom #)
alebo klikni na http://www.javascripter.net/faq/rgbtohex.htm a tam si to vieš skonvertovať na stránke
embee
Profil
Muzes si to prepocitat na RGB (ve skutecnosti je totiz uplne jedno, jestli ti nekdo posle cisla v RGB nbo hexu, je to jen jine vyjadreni)

D5 = 213
A5 = 165
5A = 90
Bubák
Profil
po vložení na stránku bol vidieť rozdiel vo farebnosti
Jako nejpravděpodobnější příčinu bych si tipnul gama korekci.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0